W toruńskim sanktuarium rozpoczęła się Nowenna Pompejańska w intencji obrony życia

by FUNDACJA JZN
W sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu 8 września rozpoczęła się Nowenna Pompejańska w intencji obrony życia. Co roku w łonach matek zabijanych jest w Polsce ponad tysiąc dzieci. Dotyczy to tylko aborcji, które przeprowadzono w ramach obowiązującego prawa. Przepisy dopuszczają m.in. zabijanie chorych, nienarodzonych dzieci.

W toruńskim sanktuarium wierni będą się modlić w intencji ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. O. Andrzej Laskosz, kustosz toruńskiego sanktuarium, ma nadzieję, że ten szturm modlitewny pomoże zmienić prawo w Polsce.

– Zapraszamy wszystkich, kto może, aby przez 54 dni do nas przybywać. Szczególnie ci, którzy mają więcej czasu na odmawianie części różańca przed Najświętszym Sakramentem. To dla nas jest bardzo ważne. Matka Boża zawsze prowadzi do Pana Jezusa. Wierzymy, że ta nowenna przyczyni się tego, aby prawa, które można bardzo szybko uchwalić w Sejmie – zostały uchwalone. Jeżeli do tego dojdzie, wówczas Polska stanie się jedynym krajem w Europie, gdzie jest zakaz aborcji – podkreślił kustosz sanktuarium.

Wierni, którzy nie mogą przybyć do toruńskiego sanktuarium, mogą przyłączyć się do modlitwy w swoich domach. Osoby, które podejmą się Nowenny Pompejańskiej, mogą zgłosić ten fakt w sanktuarium. Można to zrobić telefonicznie: 693 168 247 lub mailowo: [email protected].

Po zakończeniu modlitwy powstanie specjalna księga, która zostanie złożona na ołtarzu toruńskiego sanktuarium podczas odpustowej uroczystości 22 października. W ten dzień przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, jednego z największych obrońców życia.

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook