Warszawa: rozpoczęły się ogólnopolskie konsultacje społeczne ws. programu „Za życiem”

/Warszawa: rozpoczęły się ogólnopolskie konsultacje społeczne ws. programu „Za życiem”

Warszawa: rozpoczęły się ogólnopolskie konsultacje społeczne ws. programu „Za życiem”

W Warszawie rozpoczęły się ogólnopolskie konsultacje społeczne ws. programu „Za życiem”. Potrwają one do marca przyszłego roku, a składać się na nie będzie cykl konferencji i warsztatów tematycznych oraz badania opinii społecznej. Na zlecenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej konsultacje prowadzi Caritas Polska.

 

Celem tzw. „Konsultacji+” jest wysłuchanie społecznych opinii na temat zmiany ustawodawstwa w związku z wejściem w życie Uchwały Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2016 r. w sprawie programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Tematyka konsultacji dotyczy kwestii osób niepełnosprawnych oraz wsparcia dla ich opiekunów.

 

Jednym z elementów konsultacji są dwie ogólnopolskie konferencje, z których pierwsza odbyła się wczoraj w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Podczas spotkania z dziennikarzami Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej wyjaśniła, że konsultacje mają doprowadzić do powstania takich aktów prawnych, które służyć będą osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom i będą miały akceptację społeczną. Tym bardziej, że zmienić należy nie tylko niektóre rozporządzenia, a więc akty prawne o mniejszym znaczeniu, ale przede wszystkim kilka ustaw, m.in. o pomocy społecznej, wsparciu rodziny i systemie pieczy zastępczej.

 

Czytaj więcej: episkopat.pl

By | 2017-05-18T10:46:42+02:00 czwartek, 18 maja 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail