Witaj w świecie dzieciaków-cudaków

by FUNDACJA JZN
Monika i Wojciech Piszorowie są rodzicami trójki dzieci – w tym dwoje z nich ma zespół Downa, a jedno jest adoptowane. Swoje rodzinne historie opowiadają na instagramowym profilu @dzieciaki_cudaki, który w tej chwili ma ponad 53 tysiące obserwatorów.

– Opowiemy wam, jak piękne jest życie z dziećmi z zespołem Downa – mówi Monika Piszorów, żona Wojtka, mama Henia, Dorotki i Bogusia.

Pierwszy na świecie był Heniu z zespołem Downa, który urodził się 7 marca 2018 roku, potem w rodzinie pojawiła się Dorotka. Urodziła się 7 lutego 2019 roku, ma zespół Downa i została adoptowana . Najmłodszy Boguś urodził się 5 lipca 2019 roku.

https://www.instagram.com/p/B0IVoI3IYTX/?utm_source=ig_web_copy_link

„W drugiej dobie życia Heńka jeden z lekarzy – neonatolog – podczas porannego badania zwrócił mi uwagę, że ma jakieś podejrzenia i że musi zabrać Henia na konsultacje z innymi lekarzami. Trochę się przestraszyłam ale powiedział to tak spokojnie, że nie brałam pod uwagę nic poważnego. Po jakimś czasie poszłam dowiedzieć się co z moim synkiem i na korytarzu prawie szeptem zostałam poinformowana, że Heniu ma najprawdopodobniej zespół Downa, że ma kilka cech charakterystycznych dla tego zespołu, jak np. poprzeczna bruzda na dłoni, palec duży u stópek bardziej oddalony od pozostałych, skośne oczka i osłabione delikatnie napięcie mięśniowe. Poszłam do sali i napisałam do Wojtka sms-a, że Heniek ma chyba zespół Downa. Wojtek jechał akurat po wózek. Od razu zawrócił jak w amerykańskim filmie i przyjechał do szpitala”.

Fragment pochodzi z pierwszego wpisu na blogu www.dzieciaki-cudaki.pl pt. „Zaczęło się bardzo zwyczajnie”. Te, i inne historie rodzinny, można odnaleźć na blogu oraz instagramowym koncie @dzieciaki_cudaki.

Źródło: aleteia.org

You may also like

Facebook