Włączmy się w akcję ochrony życia

by

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia prosi o włączenie się w zbieranie podpisów pod apelem do parlamentarzystów o prawną całkowitą ochronę życia człowieka.

Do tej pory udało się zebrać ok. 100 tys. podpisów- poinformował na antenie Radia Maryja i TV Trwam dr. inż. Antoni Zięba, wiceprezes Federacji.

Działacze pro-life zwracają się do posłów o nowelizację ustawy „O planowaniu rodziny” z dnia 7 stycznia 1993 r. Domagają się wyeliminowania z niej wszystkich zapisów dopuszczających możliwość zabijania poczętych dzieci. Opowiadają się też za utrzymaniem niekaralności kobiety – matki dziecka poczętego.

 

Fundacja PRO Prawo do Życia przygotowała projekt przewidujący do 5 lat więzienia dla kobiety, która dokona aborcji.

 

– Polska Federacja w trybie pilnym przygotowała apel do naszych parlamentarzystów, który zawiera postulat mocny – wszystkie wyjątki admirujemy, ale zostawiamy niekaralność kobiet, taką jaka jest do tej pory – pod tym apelem zbieramy podpisy do 15 września. Tu jest mój gorący apel. Jeszcze raz podkreślę: cel zasadniczy – razem z grupą pana Dzierżawskiego – mamy ten sam; wszystkie wyjątki chcemy wyeliminować, my tak samo. Oni proponują jednak karalność kobiet więzieniem, a my mówimy nie – zaznaczył dr inż. Antoni Zięba.

 

Obrońcy życia liczą, że pod apelem do parlamentarzystów uda się zebrać jak najwięcej podpisów. Formularz można znaleźć na stronie www.kochamykazdedziecko.pl. Ok. 20 września w formie petycji podpisy mają zostać złożone w Sejmie.

 

Jednocześnie Federacja Ruchów Oborny Życia przekaże projekt nowelizacji chroniącej życie, uwzgledniający zapisy zawarte w apelu. Apel popierają księża biskupi.

 

RIRM

 

Za: Radio Maryja

You may also like

Facebook