Wsparcie dla Mary Wagner

/Wsparcie dla Mary Wagner

Wsparcie dla Mary Wagner

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka w Krakowie apeluje o modlitewne wsparcie Kanadyjki Mary Wagner. Intencją obejmijmy też adwokata, który ją broni w toczącym się przeciwko niej procesie.

 

Kolejna rozprawa ma się odbyć przed sądem w Toronto 12 lipca br. Mary Wagner będzie odpowiadać z wolnej stopy.

 

– Taki termin zaproponował prokurator, choć pierwotnie ustaloną datą po warunkowym (w dniu 7 marca br.) zwolnieniu z więzienia był 26 kwietnia. Pisząc o tym w swoim liście, Mary prosiła jednocześnie o modlitwę w intencji jej obrońcy, katolickiego prawnika Petera Boushy’ego – przypomina Zbigniew Piłat, wolontariusz z Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. – Spełniamy tę prośbę z radością – dodaje.

 

Za Mary Wagner i jej obrońcę będą się modlić wierni w krakowskim kościele pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela na dwóch Mszach św. w dniach: 8 lipca br. o godz. 12.00 oraz 11 lipca br. o godz.18.30.

 

Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka przesłało specjalny apel o duchową więź i modlitwy przed rozprawą, a także w dniu 12 lipca br. do wielu organizacji świeckich i kościelnych w Polsce i w Kanadzie.

 

Mary Wagner jest oskarżona o wejście w dniu 8 grudnia 2017 r. do kliniki aborcyjnej „Medical Clinic Center” w Toronto, gdzie próbowała odwieść matki oczekujące na aborcję swoich dzieci od dokonania tego czynu, oferując im pomoc. Takie działanie traktowane jest w Kanadzie jako „utrudnianie funkcjonowania legalnego biznesu”.

 

Według kanadyjskiego prawa stanowionego dziecko nienarodzone nie jest istotą ludzką i może być poddane aborcji w dowolnym okresie życia w łonie matki. W rezultacie aborcja na życzenie pochłania w Kanadzie około 100 tys. ofiar rocznie.

 

Czytaj więcej: naszdziennik.pl

 

By | 2018-07-06T18:04:19+02:00 piątek, 06 lipca 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook