Wyjątkowe świadectwo mamy: „zostałam zaproszona do współpracy z Bogiem”

/Wyjątkowe świadectwo mamy: „zostałam zaproszona do współpracy z Bogiem”

Wyjątkowe świadectwo mamy: „zostałam zaproszona do współpracy z Bogiem”

„Zachęcam młode dziewczyny, żeby się nie bały dawać siebie; nie bały się wchodzić w ten piękny plan, jakim jest przekazywanie życia” – mówi pani Iwona, mama dwanaściorga dzieci, w rozmowie z redakcją newsową Telewizji Trwam.

Iwona Wysocka jest mamą dwanaściorga dzieci, w tym naszej redakcyjnej koleżanki Asi, którą na co dzień można spotkać m.in. w prognozie pogody i „Informacjach Dnia”.

Jak mówi pani Iwona, macierzyństwo jest dla niej powołaniem, ale i wybraniem.

– Zawsze czułam się zaproszona do współpracy z Bogiem, Stwórcą, którego uważam za dawcę życia. I dlatego mogłam otworzyć się na życie aż dwanaście razy. Mamy dwanaścioro dzieci – podkreśla pani Iwona.

Pytana o to, czym jest macierzyństwo, odpowiada, że to dawanie siebie, poświęcenie się. Tłumaczy, że choć bycie mamą eksploatuje, to przede wszystkim uczy miłości.

– Uczy prawdziwej miłości; tej, za którą każdy tęskni. Każdy chce być kochany bezwarunkowo. I to, że mi Pan Bóg dał taką możliwość, że mogę służyć jako mama, jest wielkim darem. I traktuję to właśnie w taki sposób, jako dar – dodaje.

Wielu młodym dziewczynom towarzyszy dziś lęk przed byciem mamą. Pani Iwona podkreśla, że rozumie ten lęk. I to nawet lepiej niż inni. Dodaje, że oczywiście, macierzyństwo to jest odpowiedzialność, wyrzekanie się swoich marzeń, pragnień. Nie zawsze można realizować się jako kobieta w taki sposób, jakby się chciało.

Mimo to, pani Iwona zachęca młode dziewczyny, by się nie bały. Dodaje, że sama mogła liczyć – jako mama – na ogromne wsparcie. I męża, i Pana Boga. Podkreśla, że w tym zadaniu, bycia mamą dla dwanaściorga dzieci, nie została nigdy sama.

– Ja mam takiego męża, który mnie zawsze wspierał, pomimo, że pracował, bo musiał utrzymywać tę rodzinę. Ale też pomagał mi, wstawał w nocy, kiedy dzieci były chore. Kąpał dzieci, przewijał, pomagał przy obiedzie niedzielnym. […] Całe to nasze powołanie opieraliśmy jednak zawsze o pomoc Ducha Świętego, o Pana Boga, który dawał nam siły. Wtedy, kiedy jakoś było trudniej, np. kiedy mąż stracił pracę, zawsze doświadczaliśmy tej opieki, nigdy nam niczego nie zabrakło – mówi Iwona Wysocka.

To w Panu Bogu rodzina państwa Wysockich zawsze pokładała nadzieję.

– Zachęcam młode dziewczyny, żeby się nie bały dawać siebie; nie bały się wchodzić w ten piękny plan, jakim jest przekazywanie życia – dodaje pani Iwona.

Nowonarodzone dziecko uczy nas miłości – podkreśla mama dwanaściorga dzieci. I dodaje, że takie dziecko jest zupełnie bezradne, zdane tylko na nas. To piękne doświadczenie – podsumowała.

Źródło: radiomaryja.pl/ TV Trwam News
By | 2020-05-29T07:42:24+02:00 piątek, 29 maja 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook