40. Pielgrzymka Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana na Jasną Górę

/40. Pielgrzymka Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana na Jasną Górę

40. Pielgrzymka Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana na Jasną Górę

28 maja Mszą św. w Kaplicy Matki Bożej rozpoczęto 40. Pielgrzymkę Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana na Jasną Górę. Eucharystii przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Do członków Stowarzyszenia mówił m.in.: Potrzebne jest odważne i konsekwentne świadectwo wiary katolików świeckich.

Pielgrzymka odbyła się w 39. rocznicę śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego, patrona Stowarzyszenia Civitas Christiana. Stanowiła dziękczynienie za dar życia, nauczanie oraz służbę Kościołowi i narodowi Prymasa Tysiąclecia. W planie modlitewnego spotkania, poza Mszą św., uwzględniono Drogę Krzyżową i modlitwę błagalną o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia. Pielgrzymka odbyła się z udziałem delegatów stowarzyszenia z różnych regionów kraju, a także pielgrzymów duchowych, którzy łączyli się z Jasną Górą za pośrednictwem mediów, Telewizji Trwam i Radia Jasna Góra

W homilii abp Wacław Depo, przywołując adhortację apostolską Jana Pawła II o Kościele w Europie, przestrzegał przed współczesnymi trendami tzw. pełzającej sekularyzacji. Przypomniał słowa Ojca św., że łatwiej jest dzisiaj deklarować się jako agnostycy, poszukujący niż jako wierzący.

– I tutaj odnajdujemy również zadanie dla „Civitas Christiana”– wskazał kaznodzieja, podkreślając potrzebę i rolę osobistych świadectw życia i działania katolików w duchu Ewangelii. – Ten trend, żeby religia była zepchnięta do spraw osobistych, a nie publicznych świadectw, będzie nam towarzyszył nieustannie – mówił.

Metropolita częstochowski apelował, by z ufnością prosić o Ducha Świętego:

Dzisiaj mamy podnieść głowę do góry, dlatego, że jesteśmy zawierzający Bogu, a nie tylko pochłonięci własnymi słabościami. (…) Po to prosimy Ducha Świętego o Jego dary. Nie bójmy się wzywać Ducha Świętego, by nas odnowił, to On uzdalnia nas do odważnego zawierzenia Bogu we wszystkim – wskazywał w homilii.

Tomasz Nakielski, prezes Zarządu Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana podsumował:

Nasza tegoroczna, jubileuszowa pielgrzymka jest czasem szczególnej próby wiary, a zarazem nieustannym błaganiem o beatyfikację Prymasa Tysiąclecia.

Źródło: radiojasnagora.pl
By | 2020-05-29T16:46:38+02:00 piątek, 29 maja 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook