Wyrok Trybunału powinien mobilizować do działań pomocowych

/Wyrok Trybunału powinien mobilizować do działań pomocowych

Wyrok Trybunału powinien mobilizować do działań pomocowych

 – Ten wyrok to nie tylko milowy krok w ochronie życia poczętego. Powinien nas on również zmobilizować do działań pomocowych dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin – komentuje wyrok Trybunału Konstytucyjnego ks. Tomasz Kancelarczyk, prezes Fundacji Małych Stópek.

Ks. Kancelarczyk przyznaje, że nigdy nie rozumiał, jak może istnieć zapis w konstytucji, który chroni życie od poczęcia, a jednocześnie działa kompromis aborcyjny:

To, co się stało w czwartek to odważne zmierzenie się z prawdą i dostrzeżenie, że życie ludzkie, także chore, wymaga szacunku i obrony – ocenia.

Dodaje ponadto, że jego zdaniem istnienie kompromisu aborcyjnego na pewno przyczyniło się do zmiany mentalności ludzkiej w Polsce i to w niedobrą stronę. Prezes Fundacji Małych Stópek zaznacza również:

Doskonale zdaję sobie sprawę, że dla wielu osób może być to życiowy dramat. Ale w tym miejscu jest właśnie miejsce na kolejne działania obrońców życia, państwa oraz w zasadzie całego społeczeństwa. Podejmowanie szybkich i konkretnych form pomocy, wspierających matki i ojców w czasie takiej ciąży i po porodzie, by nigdy nie zostali sami z wyzwaniami związanymi z opieką nad chorym dzieckiem – podkreśla.

W związku z tym ks. Kancelarczyk w komentarzu do wyroku wyraża również nadzieję, że więcej jednostek pozarządowych, jak i rządowych zintensyfikuje swoje działania w zakresie organizacji pomocy. Jak przykład wyjątkowej postawy w trosce o dzieci, także chore, podaje Klarę Corbello Petrillo, Włoszkę, która urodziła dwóję niepełnosprawnych dzieci – jedno z bezmózgowiem, które zmarło godzinę po porodzie – drugie z poważnymi wadami wrodzonymi, które także zmarło po urodzeniu:

To, co ważne ona zdecydowała się ze swoim mężem na to, gdyż nie chcieli wspominać swojego rozstania z dzieckiem jako strasznego zabiegu aborcji, ale jako chwile przepełnione miłością i godne człowieka. O takim postrzeganiu sytuacji ciąży z chorym dzieckiem przypomina również ten wyrok.

Źródło: ekai.pl
By | 2020-11-17T06:18:37+01:00 niedziela, 01 listopada 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail