Zakończył się IX Plenerowy Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin

by FUNDACJA JZN
W niedzielę w Warszawie zakończył się IX Plenerowy Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin organizowany przez Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Rodzina: Tradycja. Inwestycja Przyszłość”.

Od piątku 280 osób, w tym 80 rodzin uczestniczyło w warsztatach, dyskusjach i spotkaniach plenerowych. Poznawali oni tradycje swoich małych ojczyzn, wymieniali się doświadczeniami oraz debatowali o bieżącej polityce rodzinnej. W wydarzeniu wzięła udział m.in. minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Szefowa resortu przypomniała o programach rządu wspierających rodziny, m.in. programie „500 plus” czy „Maluch plus”.

Kolejne formy wsparcia zapisano w Polskim Ładzie. To m.in. kwestie mieszkaniowe, opieka nad małymi dziećmi oraz zmiany podatkowe.

Rozwiązania te pozytywnie ocenił Związek Dużych Rodzin „Trzy Plus”. Jego prezes Mirosław Waszkiewicz podkreślił, że celnie trafiają one w potrzeby polskich rodzin, zwłaszcza wielodzietnych. Organizacja czeka na szczegóły propozycji i wprowadzenie ich w życie.

–  Jeżeli w małym mieszkaniu czy w mieszkaniu z babcią, czy z dziadkiem, mieszka mała rodzina, z jednym czy dwojgiem dzieci, są w stanie sobie poradzić, natomiast jeżeli na 40 metrach kwadratowych mieszka rodzina z sześciorgiem dzieci, to trudno sobie to wyobrazić, ale takie sytuacje są i są dosyć powszechne. Zaradzenie temu problemowi, tzn. żeby dać realne wsparcie tym dużym rodzinom, których nie jest w Polsce aż tak wiele (to jest kilkadziesiąt tysięcy rodzin), w skali państwa to nie są duże wydatki. Program zarysowany przez rządzących – Polski Ład – bardzo dobrze ten punkt adresuje. Drugi punkt, który bardzo doceniamy to bon wychowawczy. To pozwala budować relację z własnym dzieckiem na kluczowym etapie jego rozwoju – mówił Mirosław Waszkiewicz.

Polski Ład to nowy program społeczno-gospodarczy Zjednoczonej Prawicy na okres po pandemii.

Przewiduje on m.in. kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł, mieszkania bez wkładu własnego czy 12 tys. dla rodzin na drugie dziecko między 12 a 36 miesiącem jego życia.

IX Plenerowy Ogólnopolski Zjazd Dużych Rodzin zakończyła niedzielna Msza św. w Archikatedrze Warszawskiej.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła polska para prezydencka.

Źródło: radiomaryja.pl

You may also like

Facebook