Zakonnice zatańczyły dla chorych i pełnych lęku

/Zakonnice zatańczyły dla chorych i pełnych lęku

Zakonnice zatańczyły dla chorych i pełnych lęku

Karmelitanki bose z ul. Kopernika w Krakowie zatańczyły w swojej kaplicy do utworu „Opowieści o miłości”. Taniec dedykują chorym, samotnym, smutnym, pełnym lęku i tym, którzy prosili o modlitwę.

S. Cecylia, przeorysza wspólnoty z Krakowa-Wesołej opowiada, że była to inicjatywa oddolna, spontaniczna i pochodząca od Ducha Świętego:

Siostry się na nią otwarły, bo mamy nadzwyczajne czasy. To nie jest nasza typowa forma modlitwy, ale doszłyśmy do wniosku, że modlitwa tańcem może przynieść wielu oglądającym pokój i radość.

S.Cecylia dodaje również, że przekaz tańca, z wykorzystaniem choreografii przygotowanej przez wspólnotę „Lilia”, jest prosty:

Ma on trafić do wszystkich cierpiących, chorych, smutnych, zalęknionych oraz do naszych przyjaciół i proszących nas o modlitwę. Chcemy w ten radosny i może niekonwencjonalny sposób podkreślić, że my, jako siostry klauzurowe, cały czas jesteśmy tutaj dla wszystkich i modlimy się w czasie pandemii. I że w miesiącu maju troski i potrzeby ludzkie powierzamy Jezusowi przez Maryję.

Film został nagrany przez siostry telefonem komórkowym.

Źródło: ekai.pl
By | 2020-05-04T20:26:17+02:00 poniedziałek, 04 maja 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook