“Zaspokoimy Twoje pragnienie śmierci”. Szokująca reklama w Holandii

/“Zaspokoimy Twoje pragnienie śmierci”. Szokująca reklama w Holandii

“Zaspokoimy Twoje pragnienie śmierci”. Szokująca reklama w Holandii

Holenderskie Stowarzyszenie na rzecz Wolnej Eutanazji wyprodukowało spoty zachęcające do eutanazji. Na jednym z nich mowa jest o duszeniu, na drugim kobieta o siwych włosach, zadbana, elegancka, która bierze udział w sesji fotograficznej, zaprasza do kontaktu z organizacją tych, którzy szukają kogoś “kto może wesprzeć i zaspokoić pragnienie śmierci”.

Sprawę opisuje Cristina Giongo w największym włoskim katolickim dzienniku “Avvenire”. Podkreśla, że Stowarzyszenie na rzecz Wolnej Eutanazji – NVVE ma 172 tys. zarejestrowanych osób, a kampanię przygotowało w czasie pandemii koronawirusa.

Hasło kampanii brzmi: “Nowa normalność to możliwość powrotu do powszechnej dyskusji o końcu”. “Nową normalnością” nazywa się też koniec lockdownu, który dla stowarzyszenia oznaczał zawieszenie przyjmowania wniosków o eutanazję. Z powodu epidemii i niemożności organizowania spotkań ze swoimi członkami NVVE rozpoczęła udzielanie porad online, by móc kontynuować swoją działalność “pomocową” i oferować zniżki dla tych, którzy zechcą się zarejestrować.

Na YouTubie krążą inne filmiki promocyjne organizacji, równie szokujące. Na jednym z nich kobieta wchodzi do sklepu z materacami, kładzie się, bierze poduszkę i prosi ekspedientkę, by mocno przytrzymała ją na jej twarzy. “Ale w ten sposób panią uduszę” – oponuje sprzedawczyni. “Właśnie o to mi chodzi”. Dziewczyna patrzy na nią z niedowierzaniem i wyprasza ze sklepu. Głos w tle zapewnia: “Nie martw się, jesteśmy my!”.

Źródło: www.radioem.pl
By | 2020-08-12T18:13:20+02:00 środa, 12 sierpnia 2020|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail