Zbezczeszczono ciała abortowanych dzieci

/Zbezczeszczono ciała abortowanych dzieci

Zbezczeszczono ciała abortowanych dzieci

Życie tych najmniejszych wciąż jest zagrożone. W niektórych klinikach aborcyjnych dochodzi nawet do bezczeszczenia ciał małych dzieci. Tak było m.in. w Stanach Zjednoczonych.

Na filmie widać jak dwóch pracowników placówki aborcyjnej zabawia się drobnymi zwłokami dwójki abortowanych dzieci. Ohydnej zabawie towarzyszą salwy śmiechu. Mężczyźni trzymają ciałka dzieci niczym kukiełki i udają, że martwe maleństwa bujają się w rytm muzyki. To okazanie pogardy życiu ludzkiemu – podkreśla działacz pro-life w woj. lubelskim Radosław Brzózka.

– Świadectwa tego odnajdujemy właśnie w tych obrazach bezczeszczenia ciał dzieci nienarodzonych pozbawionych życia, których nie uszanowano również po tym momencie dramatycznego zabójstwa, ale jeszcze uczyniono je przedmiotem drwiny, zabawy, czegoś, co wywołuje szok u każdego, który posiada chociażby elementarne odruchy moralne – dodaje Radosław Brzózka.

 

Każde życie ma swoją wartość. Dlatego też na uczelniach medycznych powinno położyć się większy nacisk na przypominanie studentom, kiedy zaczyna się ludzkie życie i że należy się mu pełna godność – podkreśla dr n. med. Aleksandra Kicińska z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

– Jeżeli oddzielimy, jeżeli zapomnimy o tych elementarnych rzeczach, że człowieka zawsze trzeba szanować od poczęcia do naturalnej śmierci, to właściwie przegramy. I nawet najlepsze rozwiązania naukowe nie będą satysfakcjonujące, nie będą tak naprawdę służyły człowiekowi, a mogą przeciwnie – przeciwko niemu działać – zaznacza dr n. med. Aleksandra Kicińska.

Kwestia dotycząca pełnej ochrony ludzkiego życia powinna również znaleźć się w ustawodawstwie – dodaje prawnik z Instytutu Ordo Iuris Karina Walinowicz.

– Niestety jest to również bardzo niebezpieczny objaw świadomości eugenicznej, która się rozpowszechnia coraz bardziej właśnie przez to, że prawo w sposób skuteczny nie chroni życia od poczęcia bez wyjątku – wskazuje Karina Walinowicz.

Tymczasem kolejny projekt zapewniający ochronę prawną dziecka poczętego „Zatrzymaj Aborcję” został zablokowany w specjalnej sejmowej podkomisji. Projekt przewiduje rozszerzenie ochrony życia poprzez zniesienie możliwości zabicia dziecka w przypadku podejrzenia u niego wady genetycznej lub choroby. Podkomisja została powołana i ani razu nie zebrała się na posiedzeniu.

Źródło: radiomaryja.pl
By | 2019-06-09T09:52:20+02:00 niedziela, 09 czerwca 2019|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook