Złote kule św. Mikołaja dla niepełnosprawnych dzieci oraz matek oczekujących narodzin chorego dziecka

/Złote kule św. Mikołaja dla niepełnosprawnych dzieci oraz matek oczekujących narodzin chorego dziecka

Złote kule św. Mikołaja dla niepełnosprawnych dzieci oraz matek oczekujących narodzin chorego dziecka

Parafia św. Mikołaja w Krakowie oraz Wspólnota Rodzin Karmelitańskich zorganizowały akcję wspierającą domy pomagające dzieciom niepełnosprawnym lub matki spodziewające się przyjścia na świat takiego dziecka.

Od 6 grudnia do 2 lutego w kościele św. Mikołaja w Krakowie można znaleźć kufer świętego Mikołaja, w którym znajdują się złote kule. Każdy, kto chce wziąć udział w akcji, może zabrać do domu kulę, w której znajdzie propozycję konkretnej pomocy dla domu pomagającego dzieciom niepełnosprawnym lub matkom spodziewającym się przyjścia na świat takiego dziecka.

„W obliczu niepokojów społecznych i zamętu, jaki widzimy na ulicach królewskiego grodu Kraka i wielu innych miejscowości naszego kraju; w czasach, kiedy zło nazywa się dobrem, a dobro złem, nie możemy pozostawać bierni. Trzeba działać i w dalszym ciągu nieść kaganek Bożej oświaty i nadziei na wzór św. Mikołaja” – zaznacza ks. Michał Mroszczak.

Pomoc w formie dobrowolnych datków będzie można przekazać za pośrednictwem przelewu na konto takiej organizacji.

„Datki nie muszą być ogromne. Wystarczy 20-50 złotych. W pojedynkę możemy niewiele, ale razem jesteśmy w stanie zdziałać cuda! Złota kula zaś niech zawiśnie jako ozdoba na tegorocznej choince. Niech będzie znakiem dobrego uczynku towarzyszącym nam przez cały Adwent i okres Świąt Bożego Narodzenia” – przekonują organizatorzy.

Św. Mikołaj zanim został biskupem, jako młodzieniec odziedziczył ogromną fortunę po rodzicach. Postanowił, że posłuży mu ona do czynienia ludzi szczęśliwymi. Gdy dowiedział się, że trzy panny z sąsiedztwa nie mogą wyjść za mąż, gdyż nie mają bowiem odpowiedniego posagu, spakował trzy dość pokaźne złote kule i potajemnie podrzucił je każdej z panien. Kule były na tyle wartościowe, że każda z nich mogła dobrze wyjść za mąż, wnosząc pokaźny posag. Historia zapoczątkowała zwyczaj obdarowywania się prezentami w dniu wspomnienia świętego Mikołaja.

„Dziś także Ty możesz zostać świętym Mikołajem i jeszcze nigdy nie było to takie proste. Wystarczy, że podarujesz dzieciom złotą kulę, która sprawi, że w święta pojawi się uśmiech na ich promiennych twarzach. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji. Prosimy także o modlitwę, aby to dobre dzieło wzrastało i stało się chlubą naszej parafii i królewskiego Krakowa” – podkreśla ks. Michał Mroszczak.

Złote kule można podarować także w formie wirtualnej, wpłacając na konto parafii dobrowolną ofiarę. Więcej informacji na ten temat można znaleźć [tutaj].

Parafia św. Mikołaja w Krakowie
Źródło: radiomaryja.pl
By | 2020-12-17T12:58:56+01:00 czwartek, 17 grudnia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail