Złote kule św. Mikołaja na rzecz fundacji dla matek w trudnej sytuacji i dziecięcego hospicjum

by FUNDACJA JZN
Parafia św. Mikołaja w Krakowie wraz ze Wspólnotą Rodzin Karmelitańskich po raz drugi organizują akcję „Złote kule św. Mikołaja”. W tym roku będzie można wesprzeć działania Fundacji Bezcenni oraz Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera.

W niedzielę 5 grudnia w krakowskim kościele pod wezwaniem biskupa z Miry stanie kufer św. Mikołaja, w którym umieszczone będą złote kule. Każdy, kto chce zaangażować się w pomoc, wybiera dowolną liczbę kul (jedną lub więcej), które może zabrać do domu. W każdej z nich znajduje się propozycja wsparcia finansowego konkretnej instytucji, które otaczają opieką kobiety w ciąży będące w kryzysie lub dzieci nieuleczalnie chore przed i po narodzinach oraz ich rodziny. W tym roku są to Fundacja Bezcenni oraz Krakowskie Hospicjum dla Dzieci im. ks. Józefa Tischnera.

Dobrowolne datki będzie można przekazać za pośrednictwem przelewu na konto danej organizacji. Złote kule można podarować także w formie wirtualnej, wpłacając na konto parafii dowolną ofiarę. Przelew należy zatytułować „Złote kule św. Mikołaja”. Liczy się każda złotówka, a uśmiechy obdarowanych dzieci i rodzin są bezcenne.

– W pojedynkę możemy niewiele, ale razem jesteśmy w stanie zdziałać cuda. Złota kula niech zawiśnie jako ozdoba na tegorocznej choince. Niech będzie znakiem dobrego uczynku, towarzyszącym nam przez cały Adwent i okres świąt Bożego Narodzenia. Prosimy także o modlitwę, aby to dobre dzieło wzrastało i stało się chlubą naszej parafii i królewskiego Krakowa – zachęca ks. Michał Mroszczak, który pomaga w duszpasterstwie przy parafii.

W akcję włączają się w tym roku również inne parafie: św. Krzyża w Krakowie, oo. karmelitów przy ul. Rakowickiej, Bożego Miłosierdzia przy ul. Smoleńsk, Nawiedzenia NMP w Tarnawie k. Bochni, św. Mikołaja w Chrzanowie oraz św. Mikołaja w Sidzinie k. Jordanowa.

Akcja potrwa do 6 stycznia.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook