Zmarł o. Karol Meissner

/Zmarł o. Karol Meissner

Zmarł o. Karol Meissner

„Znany benedyktyn o. Karol Meissner zmarł dziś nad ranem, około godz. 3.30. Odszedł w 90. roku życia, w 63. roku profesji monastycznej i w 51. roku kapłaństwa. Msza pogrzebowa w opactwie w Lubiniu zostanie odprawiona w niedzielę 25 czerwca o godz. 13.30″ – informuje Gość Niedzielny.

 

O. Karol Meissner na prośbę ówczesnego ks. kard. Karola Wojtyły rozwijał duszpasterstwo rodzin i poradnictwa rodzinnego. W latach 1966-68 pracował w zespole kierowanym przez ks. kard. Karola Wojtyłę nad uzasadnieniem katolickiej nauki dotyczącej podstaw moralnych życia małżeńskiego, czego owocem był „Memoriał krakowski”. W 1968 r. współtworzył Instytut Teologii Rodziny w Krakowie pod kierownictwem dr Wandy Półtawskiej.

 

„Podczas Synodu Biskupów w 1980 r. w Rzymie, poświęconego sprawom rodziny, był jednym z sekretarzy przy głównej radzie synodu. Po wyborze Karola Wojtyły na papieża kontynuował z nim współpracę i służył radą w kwestiach dotyczących rodziny. Był autorem wielu publikacji dotyczących małżeństwa, rodziny, seksualności oraz życia chrześcijańskiego. Dzielił się wiedzą i doświadczeniem poprzez liczne rekolekcje, wykłady, konferencje oraz rozmowy, których nikomu nie odmawiał”.

 

Czytaj więcej: gosc.pl

 

Fot. youtube.com

By | 2017-06-20T15:35:17+02:00 wtorek, 20 czerwca 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail