Zmarła 5-letnia Hania Malinowska

/Zmarła 5-letnia Hania Malinowska

Zmarła 5-letnia Hania Malinowska

Zmarła Hania Malinowska zwana Hanką Firanką, której losy śledziła cała Polska. Dziewczynka urodziła się prawie 6 lat temu z ciężką chorobą genetyczną – zespołem Schinzela-Giediona. Podczas procedury in vitro, na którą zdecydowali się jej rodzice, doszło do błędu. Lekarze połączyli nasienie jej ojca z komórką jajową obcej kobiety.

Pogrzeb dziewczynki odbył się w sobotę 26 października w Szczecinie. O godzinie 9:00 rozpoczęła się msza święta w kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika na osiedlu Bukowym. Później żałobnicy udali się na cmentarz Centralny, gdzie o 10.30 rozpoczęła się ceremonia pogrzebowa.

Hania Malinowska przyszła na świat blisko sześć lat temu. Dziewczynka urodziła się w wyniku zapłodnienia metodą in vitro. Podczas procedury lekarze połączyli nasienie jej ojca z komórką jajową obcej kobiety. Hania urodziła się z ciężką chorobą genetyczną – zespołem Schinzela-Giediona. To uwarunkowany genetycznie zespół wad wrodzonych, który charakteryzuje się m.in. ciężkim upośledzeniem umysłowym, nietypowymi cechami twarzy, a także wyższym ryzykiem występowania guzów nowotworowych. Osoby z tą chorobą często nie przeżywają okresu dzieciństwa.

Historia małej Hani poruszyła całą Polskę. W mediach społecznościowych powstał profil „Przygody Hanki Firanki”, gdzie rodzice relacjonowali swoje życie z małą Hanią. Tam również pojawiła się informacja o śmierci dziewczynki.

„Każda przygoda się kiedyś kończy. Raz jak u Kopciuszka happy endem, raz zupełnie odwrotnie. Wczoraj o godzinie 23:15, nasza Hania zakończyła swoją ziemską podróż. Wybrała czas i miejsce… w ciepłym domu, który zawsze staraliśmy się jej stworzyć, w ramionach mamy, która kocha jak nikt inny i bez bólu, którym była naznaczona od pierwszego dnia swoich narodzin. Mały Dzik, bo tak uwielbiałem do niej mówić, musiał się poddać, przeszedł w co wierzę na „lepszą stronę mocy”. Zostaje pustka i pęknięte serce. Pamiętajcie o Hani, bo dała świadectwo – świadectwo miłości i walki!” – przekazał za pośrednictwem portalu ojciec dziecka (pisownia oryginalna).

poniedziałek. Przygody Hanki Firanki… każda przygoda się kiedyś kończy. raz jak u Kopciuszka happy endem, raz…

Opublikowany przez Przygody Hanki Firanki Poniedziałek, 21 października 2019

Hania Malinowska zmarła w swoim domu, w niedzielę 20 października o godz. 23.15 w ramionach rodziców.

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl, aleteia.org
By | 2019-10-29T19:22:31+01:00 wtorek, 29 października 2019|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook