Zuzanna Wiewiórka za ochronę życia otrzymała medal „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości”

/Zuzanna Wiewiórka za ochronę życia otrzymała medal „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości”

Zuzanna Wiewiórka za ochronę życia otrzymała medal „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości”

Zuzanna Wiewiórka, wolontariuszka Fundacji PRO – Prawo do Życia została odznaczona za głośny krzyk sprzeciwu, w sytuacji, w której najłatwiej było milczeć. Za walkę o ludzkie życie i przestrzeganie prawa. Za odwagę, brak obojętności i determinację.

Wolontariuszka nawiązała kontakt z siedemnastoletnią dziewczyną, która na jednym z forów dotyczących aborcji farmakologicznej zadeklarowała, że chce przerwać ciążę. Z.Wiewiórka włączając do pomocy rodziców dziewczyny oraz chłopaka, przekonała ją do zaniechania aborcji. Po tym wydarzeniu spotkała ją fala hejtu w internecie ze strony zwolenników aborcji, groźby i nienawiść.

Powodów, dla których pani Zuzanna Wiewiórka zasługuje na odznaczenie „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości” jest wiele. Przede wszystkim to wieloletnie zaangażowanie na rzecz ochrony życia, ale też odwaga i determinacja, którą zawsze się wykazywała. To szczególne odznaczenie, bo szczególne również są okoliczności – mówił wiceminister Marcin Romanowski, z którego inicjatywy został przyznany Medal.

Wiceminister zapewnił również:

Każdy kto angażuje się na rzecz ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci zawsze znajdzie pomoc, wsparcie i uznanie ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości.

Zuzanna Wiewiórka dziękując za odznaczenie, podkreśliła, że medal jest uhonorowaniem wszystkich obrońców życia, szczególnie tych, którzy spotykają się z agresją za swoją działalność:

– Przyjmuję to wyróżnienie nie tyle w swoim imieniu, co w imieniu wszystkich obrońców życia, którzy każdego dnia dają świadectwo wartości ludzkiego życia, którzy wychodzą na ulicę, aby mówić, że aborcja to morderstwo. Przyjmuję to wyróżnienie w imieniu wszystkich działaczy pro-life, którzy spotykają się z agresją i przemocą, w imieniu mojej rodziny, która od kilku dni jest atakowana przez środowiska skupione wokół handlarzy środkami poronnymi – powiedziała.

Źródło: www.gov.pl
By | 2020-05-19T21:50:43+02:00 wtorek, 19 maja 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook