Albertynki budują przytulisko dla kobiet

/Albertynki budują przytulisko dla kobiet

Albertynki budują przytulisko dla kobiet

We Lwowie siostry albertynki rozpoczęły budowę przytuliska dla kobiet. Będzie to już drugie w tym mieście albertyńskie miejsce pomocy ubogim. Pierwsze, przeznaczone dla mężczyzn, dwa lata temu otworzyli bracia albertyni. Potrzeby na Ukrainie są jednak wielkie, a miejsc dla ludzi bezdomnych i ubogich wciąż za mało.

Siostry albertynki przybyły do Lwowa dwa lata temu. Wróciły do miasta, w którym św. brat Albert Chmielowski, ich założyciel, namalował swój słynny obraz „Ecce Homo”. Dziś na lwowskich ulicach wyszukują oblicze Chrystusa w ubogich i bezdomnych kobietach.

“Widzimy tutaj potrzebę niesienia pomocy. Na ulicach widać bezdomne kobiety siedzące na ławkach, z jakąś torebką w ręce. Obok nich często są dzieci – mówi s. Hieronima Dorota Kondracka. – Kiedy pytam je o imię i o to skąd pochodzą, nie chcą mówić. Boją się. Na wschodzie Ukrainy nadal trwa wojna. Ludzie przychodzą stamtąd za chlebem. Potrzebują dachu nad głową i domowego ciepła. Potrzebują, aby na nowo przywrócić im godność, którą utracili”.

Budowane we Lwowie przytulisko będzie miejscem schronienia dla kobiet bezdomnych i matek samotnie wychowujących dzieci. Powstaje całkowicie dzięki ofiarności ludzi dobrej woli.

Siostry albertynki ze Lwowa zwracają się z prośbą o duchowe i na miarę możliwości materialne wsparcie budowy przytuliska. Darowizny można wpłacać na konto:

PKO BP 19102010420000800201252220
TYTUŁEM: Przytulisko – Lwów Zgromadzenie Sióstr Albertynek Posługujących Ubogim – Prowincja Warszawska
ul. Kawęczyńska 4a
03-772 Warszawa

Mariusz Krawiec SSP
Źródło: vaticannews.va
By | 2019-10-06T21:51:11+02:00 niedziela, 06 października 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook