B. Szydło – „Wierzę, że przyjdzie ten moment, w którym Sejm opowie się za życiem”

/B. Szydło – „Wierzę, że przyjdzie ten moment, w którym Sejm opowie się za życiem”

B. Szydło – „Wierzę, że przyjdzie ten moment, w którym Sejm opowie się za życiem”

„Kierunek za życiem powinien być tym kierunkiem, który wybierają wszyscy polscy politycy i parlamentarzyści. To nie jest łatwe. Dajmy sobie czas. Wierzę w to głęboko, że przyjdzie ten moment, kiedy Sejm opowie się za życiem” – mówiła wicepremier Beata Szydło w poniedziałkowym programie „Polski punkt widzenia”.

 

Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny do tej pory nie zajęła się obywatelską inicjatywą „Zatrzymaj aborcję”. Wcześniej pozytywną opinię o projekcie wydała komisja sprawiedliwości i praw człowieka. „To jest w tej chwili decyzja Sejmu, kiedy te projekty zostaną procedowane. Wszyscy mamy świadomość, że to nie jest temat łatwy, który co jakiś czas wraca do Sejmu. To temat wywołujący duże emocje i dyskusje, wykorzystywany niestety przez opozycję i różne środowiska, które nie chcą ochrony życia” – mówiła wicepremier Beata Szydło na antenie Telewizji Trwam.

 

Polityk przekonywała, że Prawo i Sprawiedliwość jest ugrupowaniem, które „broni życia, mówi o tym, że życie jest wartością, którą należy chronić”. Stąd – wskazała – realizacja programu „Za życiem”. „To realne wsparcie dla rodzin, które zajmują się dziećmi niepełnosprawnymi. Aby dać szansę urodzenia się takiemu dziecku – nawet, jeżeli rodzina nie czuje się na siłach, żeby się nim zaopiekować – jest stworzony cały system miejsc, w których to dziecko znajdzie opiekę. Wiem, że nie jest to program wystarczający. On wymaga uzupełnienia, wymaga rozbudowania. Też nad tym pracujemy. W tej chwili zakończyły się konsultacje społeczne. Zostały zgłoszone do tego programu bardzo cenne uwagi. Będzie on jeszcze uzupełniany” – podkreśliła szefowa Komitetu Społecznego Rady Ministrów.

 

Niemniej – tłumaczyła – program „Za życiem” to krok w dobrym kierunku. Wierzę w to głęboko, że przyjdzie ten moment, kiedy parlamentarzyści w polskim Sejmie będą za życiem – zakończyła była premier.

 

Źródło: www.radiomaryja.pl

By | 2018-04-17T23:18:04+02:00 środa, 18 kwietnia 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail