Dzień pamięci o pomordowanych dzieciach – Święto Świętych Młodzianków Męczenników

/Dzień pamięci o pomordowanych dzieciach – Święto Świętych Młodzianków Męczenników

Dzień pamięci o pomordowanych dzieciach – Święto Świętych Młodzianków Męczenników

28 grudnia 2017 roku Kościół katolicki obchodzi liturgiczne święto Młodzianków Męczenników, podczas którego w sposób szczególny modli się w intencji Życia. Jest to uroczystość upamiętniająca Rzeź Niewiniątek dokonaną na rozkaz Heroda w Betlejem.

 

W wielu miejscach będą sprawowane Msze św. w intencji rodziny i poszanowania ludzkiego życia. Podczas tych Eucharystii wiele osób podejmie przyrzeczenie duchowej adopcji dzieci poczętych.

 

„Gorąco zachęcamy do celebracji tego święta, które jest szczególną okazją do refleksji, modlitwy ekspiacyjnej i zadośćuczynienia za występki przeciw ludzkiemu życiu. To także dzień, który przypomina wyjątkowy dar jakim zostaliśmy obdarzeni – życie nasze i naszych bliźnich” – apeluje dr Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

 

W Krakowie uroczystości Święta Świętych Młodzianków Męczenników odbędą się w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach o godz. 15.00 (tj. czwartek, 28 grudnia). Rozpoczną się Koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie odprawiona zostanie Msza Święta w intencji przebłagania Boga za odrzucony dar życia, której przewodniczyć będzie JE ks. bp. Jan Szkodoń.

 

Czytaj więcej: www.pro-life.pl

By | 2017-12-26T21:26:26+01:00 środa, 27 grudnia 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail