Flaga Marszu dla życia wzbudziła sprzeciw środowisk lewicowych

/Flaga Marszu dla życia wzbudziła sprzeciw środowisk lewicowych

Flaga Marszu dla życia wzbudziła sprzeciw środowisk lewicowych

Administracja Zagrzebia, stolicy Chorwacji, zawiesiła na ulicach miasta flagi z logo Marszu dla Życia (Hod za život), który odbywa się w mieście każdego roku. W odpowiedzi partie lewicowe oraz organizacje gejowskie skrytykowały tę decyzję, nazywając ją „politykancką”.

Władze Zagrzebia na czele z burmistrzem Milanem Bandiciem zdjęły flagi stowarzyszenia Zagreb Pride, które każdego roku organizuje marsz homoseksualistów w stolicy Chorwacji. Flagi zamieniono na te promującymi Marsz dla Życia (Hod za život). Decyzję o zamianie podjęto w związku z tym, że w przyszłym miesiącu planowany jest w Zagrzebiu oraz we wszystkich większych miastach Chorwacji Marsz dla Życia. Oczywiście ostateczna decyzja będzie zależała od rozwoju epidemii. Jednocześnie organizatorzy Zagreb Pride ogłosili, że rezygnują w tym roku z organizacji swojego pochodu.

Decyzja władz miasta wywołała falę krytyki wśród środowisk lewicowych. Samo stowarzyszenie Zagreb Pride nie wydało oficjalnego oświadczenia, ale na swojej stronie FB opublikowało komentarz:

“Miasto Zagrzeb i jego gospodarz zdecydowali zamienić tęczowe flagi, symbol różnorodności i miłości na flagi marszu zabraniającemu kobietom decydować o swoim ciele”.

Marsz dla Życia po raz pierwszy został zorganizowany w Zagrzebiu w 2016 r. Przewiduje się, że w tym roku odbędzie się w czerwcu lub jesienią.

Źródło: wpolityce.pl
By | 2020-05-31T17:14:26+02:00 niedziela, 31 maja 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook