Indyjski stan zmierza w kierunku “polityki dwóch dzieci” 

/Indyjski stan zmierza w kierunku “polityki dwóch dzieci” 

Indyjski stan zmierza w kierunku “polityki dwóch dzieci” 

Indyjski stan Assam jako odpowiedź na obawy szybkiego wzrostu ludności w tym regionie może wprowadzić restrykcyjną “politykę dwóch dzieci”. 

 

Władze regionalne zasięgają aktualnie opinii społecznej w zakresie projektu polityki populacyjnej, która uniemożliwiałaby obywatelom Assam posiadającym więcej niż dwójkę dzieci, ubieganie się o określone stanowiska pracy. Minister zdrowia Assam, Himanta Biswa Sarma, stwierdził, że osoby takie nie będą mogły ubiegać się o wszelkiego rodzaju rządowe posady, w tym również o członkostwo w organach obywatelskich.

 

Zgodnie z danymi statystycznymi w latach 2001-2011 w Indiach wzrosła liczba ludności o blisko 5 mln, przy czym łączna liczba obywateli we wszystkich regionach wynosi 31,2 miliony.

 

Niektórzy komentatorzy są przekonani, że proponowane zmiany nie przyniosą zamierzonych efektów. Co więcej, nie poradzi sobie z nimi gospodarka. Jonathan Abbamonte z Instytutu Badań nad Populacją napisał, że ubodzy mieszańcy Assam nie potrzebują programów kontroli populacji, ale “dróg i mostów, aby ich produkty rolne zostały wprowadzone do obrotu, a także dostępu do bezpiecznych mieszkań i lepszych szans edukacyjnych, co pomoże im wyjść z ubóstwa”.

 

Źródło: www.bioedge.org

By | 2017-04-28T23:32:32+02:00 czwartek, 04 maja 2017|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail