Jagoda – każdy dzień dany jest nam po to, byśmy kochali

by FUNDACJA JZN
– „Jakie to straszne, że takie dzieci jak Jagódka przeżywają i muszą cierpieć” – powiedziała nam jedna z lekarek. Przeprosiła nas za służbę zdrowia, która pozwoliła jej przeżyć – opowiadają rodzice 6- letniej Jagody. Dziewczynka, choć niepełnosprawna, ma wspaniałe życie i jest wielkim darem dla całej swojej rodziny. Świadectwo rodziców Jagody to jeden z filmowych reportaży prezentowanych w ramach Kampanii „Każde życie jest cudem” realizowanej przez Fundację Grupa Proelio.

Na stronie kampanii cudzycia.pl prezentowane są historie osób, które mogły zostać zabite poprzez aborcję, gdyż pozwalało na to prawo – ale żyją i jak Jagoda cieszą się życiem. Aborcyjny „wybór” zawsze ma twarz konkretnej osoby – przekonują twórcy kampanii.

– Od jednej z lekarek usłyszeliśmy, że to jest straszne, że takie dzieci jak nasza Jagódka przeżywają i muszą cierpieć. Przeprosiła nas za służbę medyczną, która pozwoliła jej przeżyć. Odpowiedzieliśmy, że Jagódka najwyraźniej wygrała szóstkę w Totolotka, bo trafiła do nas i ma wspaniałe życie. Jeździ na wakacje, bawi się i cieszy. I wniosła więcej dobra do tego świata, więcej w nim zmieniła niż wiele osób w pełni sprawnych.” – mówią Agnieszka i Maciej Tomiccy, rodzice Jagódki.

Dziewczynka wskutek skrajnego wcześniactwa jest głęboko niepełnosprawna i we wszystkim musi być zdana na rodziców. Państwo Agnieszka i Maciej uważają córeczkę za największy dar i podkreślają, jak dużo wniosła do ich życia, ucząc koncentrować się na tym co najważniejsze – na miłości.

– Świadectwo rodziców Jagódki poruszyło mnie do głębi. Pomimo ogromu trudności pozostają radośni, potrafią docenić i cieszyć się z drobnych rzeczy, wobec których my często przeszlibyśmy obojętnie, a każdy dzień starają się wykorzystać od świtu do nocy na miłość. Możemy się od nich bardzo wiele nauczyć. Ich świadectwo jest zarazem przepięknym przykładem Miłości, którą obdarza nas Bóg. Agnieszka i Maciej dzielą się tym, że w najtrudniejszych momentach doświadczyli Jego obecności i wsparcia. A na życie i sytuacje, w której się znaleźli zaczęli patrzeć inaczej, po tym, jak całkowicie zawierzyli Jagódkę Bogu – mówi Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, Prezes Fundacji Grupa Proelio.

– To świadectwo jest bardzo cenne jeszcze z jednego powodu. Współcześni ludzie boją się cierpienia, niepełnosprawności, chorób. Często im się wydaje, że zarówno dla rodziców jak i dla dziecka, lepiej jakby się nie urodziło, niż jakby miało żyć głęboko niepełnosprawne. Świadectwo rodziców Jagódki pokazuje, że jest zupełnie inaczej. Jagódka w środku niczym się nie różni od innych dzieci. Tak samo chce szaleć i bawić się. Tak samo doświadcza różnych uczuć. Dlaczego mielibyśmy jej to odbierać? Także jej rodzice nie mają wątpliwości, że pomimo wielu trudów, Jagódka bardzo ubogaciła ich życie – dodaje Korzekwa-Kaliszuk.

Reportaż „Jagoda – każdy dzień dany jest nam po to, byśmy kochali” zrealizowany został w ramach kampanii „Każde życie jest cudem”. Fundacja Grupa Proelio przedstawiła już dwanaście reportaży wideo oraz ponad 100 świadectw pisemnych przedstawiających poruszające historie osób, które kwalfikowały się do aborcji. Można z nimi się zapoznać poprzez stronę: https://cudzycia.pl/ oraz poprzez media społecznościowe: https://www.facebook.com/grupaproelio/, https://www.instagram.com/grupaproelio/

Losy Jagody, trudności, z którymi na co dzień muszą się mierzyć jej rodzice walcząc o jej samodzielność, ale i małe sukcesy, które osiągają, można z kolei śledzić na bieżąco poprzez stronę: jagodowyswiat.pl

Zbigniew Kaliszuk / Grupa Proelio

You may also like

Facebook