Kenia: regionalna konferencja poświęcona rodzinie

/Kenia: regionalna konferencja poświęcona rodzinie

Kenia: regionalna konferencja poświęcona rodzinie

„Przyszłość rodziny w Afryce” – to temat regionalnej konferencji, która odbędzie się w dniach 23-25 września w stolicy Kenii, Nairobi. Będzie ona okazją do refleksji nad bieżącymi trudnościami nękającymi czarną część kontynentu oraz nad możliwymi wspólnymi rozwiązaniami.

 

W centrum uwagi znajdą się na pewno dwa kontrowersyjne tematy. Pierwszy z nich dotyczy legalizacji aborcji, obecnie zabronionej w jednej trzeciej z subsaharyjskich krajów. Drugim jest wychowanie seksualne w szkołach. „Te programy wykraczają poza zwykłą edukację seksualną. W rzeczywistości mają na celu zupełną zmianę norm seksualnych i wzorców płciowych w całym społeczeństwie, ponieważ otwarcie promują rozwiązłość, zachowania ryzykowne oraz odkrywanie fizycznej przyjemności także przez bardzo małe dzieci” – powiedziała Anna Kioko, przewodnicząca afrykańskiej organizacji na rzecz rodziny.

 

Regionalna konferencja zorganizowana przez Światowy Kongres Rodzin ma poparcie wielu instytucji, między innymi Konferencji Episkopatu Kenii oraz archidiecezji Nairobi.

 

Źródło: pl.radiovaticana.va

By | 2016-08-30T14:09:11+02:00 wtorek, 30 sierpnia 2016|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook