W Kielcach 12-latka urodziła dziecko

by

„12-letnia dziewczynka urodziła dziecko w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Ponieważ matka była zbyt drobna, żeby urodzić dziecko siłami natury, do rozwiązania doszło przez cesarskie cięcie. Obydwoje czują się dobrze”, poinformował Gość Niedzielny za „Echo Dnia”.

 

Dziewczynka przebywała w placówce wychowawczej. Sprawę ewentualnego przestępstwa zbada prokuratura, która postawiła już zarzut 29-letniemu mężczyźnie. „Nie chodzi jednak o przestępstwo zgwałcenia, a o doprowadzenia małoletniej poniżej lat 15. do obcowania płciowego. Grozi za to od 2 do 12 lat pozbawienia wolności” – pisze Gość Niedzielny.

 

Redakcja Gościa Niedzielnego zwraca w komentarzu uwagę, że „wiek 12 lat nie jest odpowiedni do rodzenia dzieci – to oczywiste. Uprzedzając jednak dyskusję, która pewnie za chwilę nastąpi przy okazji sejmowej debaty nad propozycjami zmiany prawa dot. aborcji, podkreślmy, że tym bardziej nie jest to wiek odpowiedni do czynienia z młodziutkiej matki morderczyni własnego dziecka. Dziewczynce i jej dziecku należy się wsparcie ze strony dorosłych”.

 

Źródło: gosc.pl

You may also like

Facebook