Konferencja „Interdyscyplinarne leczenie niepłodności” – Gdańsk, 25 marca 2017

by

W odpowiedzi na coraz szerszą dyskusję wokół zagadnień dotyczących leczenia niepłodności Katedra i Zakłada Fizjologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz SKN Fizjologia Płodności organizują konferencję „Interdyscyplinarne leczenie niepłodności. Fizjologiczne aspekty regulacji cyklu miesiączkowego i spermatogenezy”, która odbędzie się 25 marca br. w Gdańsku.

 

Organizatorzy konferencji zadają pytanie: „Jak właściwie powinna wyglądać dzisiejsza medycyna prokreacji?”. „Musimy zdać sobie sprawę, że aby skutecznie diagnozować i leczyć należy wrócić do podstaw fizjologii, do zrozumienia mechanizmów rządzących naturalnymi przemianami w organizmie kobiety i mężczyzny, w procesie oogenezy i spermatogenezy oraz do czynników, które mają wpływ na poszczególne etapy tych procesów” – odpowiadają.

 

„Pragniemy zwrócić szczególną Państwa uwagę na fakt, że PŁODNOŚĆ jest integralną składową zdrowia ludzkiego i oznaką równowagi całego organizmu. Z tego względu wszystkie aspekty zaburzeń cyklu miesiączkowego oraz spermatogenezy, które mogą skutkować niepłodnością, powinny być rozpatrywane w ujęciu interdyscyplinarnym. Tym samym spróbujemy zaprezentować Państwu pewną zmianę w dotychczasowym podejściu do zagadnień diagnostyki i leczenia zaburzeń zdrowia prokreacyjnego, które powinny daleko wykraczać poza ramy specjalizacji ginekologii i położnictwa, a jednocześnie zawsze odnosić się do fizjologii cyklu miesiączkowego konkretnej pacjentki. Dzisiejsza medycyna prokreacji powinna mieć wymiar holistyczny, aby zwiększyć szanse na  powrót płodności  poprzez przywrócenie zdrowia oraz równowagi całego organizmu” – dodają.

 

Program konferencji oraz szczegółowe informacje dostępne na plakacie: TUTAJ

You may also like

Facebook