Ma zespół Downa i przepłynęła kanał La Manche. Jest pierwszą osobą z dodatkowym chromosomem, która otrzymała honorowy doktorat

/Ma zespół Downa i przepłynęła kanał La Manche. Jest pierwszą osobą z dodatkowym chromosomem, która otrzymała honorowy doktorat

Ma zespół Downa i przepłynęła kanał La Manche. Jest pierwszą osobą z dodatkowym chromosomem, która otrzymała honorowy doktorat

Długodystansowa pływaczka, która przepłynęła kanał La Manche, imponująca i błyskotliwa mówczyni – pani Gaffney, jest pierwszą osobą z zespołem Downa, która otrzymała doktorat honoris causa.

 

Zwróciła na siebie uwagę całego świata nie tylko ze względu na osobiste osiągnięcia, ale także ze względu na pracę, którą wykonuje w zakresie integracji osób z zespołem Downa, a także tym, co chce powiedzieć współczesnej kulturze, w której dzieci z dodatkowym chromosomem coraz częściej giną w wyniku aborcji. Jej przesłanie dla świata to: Każde życie ma znaczenie. Pani Gaffney światu, które próbuje wyeliminować osoby z zespołem Downa przed narodzeniem, rzuca wymagające wyzwanie.

 

„Wyobraźcie sobie, że odwracamy szkody wyrządzane przez instytucje, usuwając bariery w edukacji, robiąc podjazdy dla osób takich jak ja, a wciąż są tacy, którzy twierdzą, że nie powinniśmy się w ogóle narodzić” – powiedziała pani Gaffney  publiczności w Portland.

 

Przypominała również, że osoby z zespołem Downa jako artyści, muzycy, golfiści, modelki, publiczni mówcy czy dobrzy pracownicy wnoszą wkład w społeczeństwo, ale mimo to trwa wyścig w poszukiwaniu coraz to nowszych i szybszych metod diagnozowania zespołu Downa po to, aby gdy się okaże, że jest prawdopodobieństwo jego wystąpienia, przerwać ciążę.

 

„Wierzę, że życie z zespołem Downa jest warte powiedzenia mu «tak». To życie warte ocalenia. Każde życie ma wartość, każde życie ma znaczenie, niezależnie od tego ile masz chromosomów” – mówi pływaczka.

 

Źródło: www.lifenews.com

By | 2018-07-02T00:20:11+02:00 poniedziałek, 02 lipca 2018|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook