Niezwykłe talenty Emmanuela z zespołem Downa

by FUNDACJA JZN
Nazywa się Emmanuel Bishop. Jego historię opisał portal Aleteia.pl. Jest mistrzem gry w golfa, wykładowcą, poliglotą. Momentami łatwo zapomnieć, że mężczyzna urodził się z zespołem Downa.

Od dzieciństwa Emmanuel Joseph Bishop zadziwiał rodziców. W wieku trzech lat rozpoznawał słowa. Jako sześciolatek zaczął grać na skrzypcach, a potem wystąpił z recitalem w Dublinie podczas X Międzynarodowego Kongresu na temat zespołu Downa. Gdy miał 8 lat, po raz pierwszy wziął kij do ręki, zagrał w golfa tak, jakby to robił od zawsze.

Jest niezwykle utalentowany i bardzo wierzący, jak jego rodzice. Podczas podróży rodzinnych udało się, że w takich symbolicznych miejscach, jak w meksykańskim Guadalupe lub w argentyńskim Lujan, chłopak zagrał na skrzypcach. Często służy jako ministrant w swojej parafii. Ma do tego taki sam zapał, jak do muzyki i sportu.

Mówi po angielsku, hiszpańsku i francusku. Teraz uczy się łaciny, by służyć do mszy odprawianej w starym rycie. Jego językowe zdolności pozwoliły mu wygłaszać konferencje w wieku sześciu lat i podróżować po całym świecie.

Źródło: pl.aleteia.org

You may also like

Facebook