W Massachusetts dziewczynki mogą dokonać aborcji bez wiedzy rodziców

by FUNDACJA JZN
W amerykańskim stanie Massachusetts weszła w życie ustawa legalizująca aborcję do końca ciąży. Ponadto zezwala nieletnim na wykonywanie aborcji bez zgody opiekunów prawnych, nie wymaga nawet informowania ich o tym fakcie.

Ustawa rozszerzająca dostęp do aborcji w Massachusetts stanie się prawem po decyzjach obu izb stanowej legislatury, pomimo weta ze strony gubernatora Charliego stosunkiem głosów 32 do 8. Wcześniej ustawę przyjęła niższa izba stanowego parlamentu. Oznacza to, że skandaliczne przepisy wchodzą w życie natychmiast.

Weto gubernatora nie było jednak podyktowane poglądami pro-life. Polityk miał obiekcje dotyczące jedynie szczegółów – w tym dopuszczalności mordowania nienarodzonych dzieci przez nastolatki bez wiedzy i zgody rodziców. Chciał także lekkiego ograniczenia możliwości aborcji pod koniec ciąży. Samą ideę legalnej aborcji przewrotnie nazywał jednak „dostępem kobiet do zdrowia reprodukcyjnego”.

Ustawa obniży dozwolony wiek dokonania aborcji bez informowania rodziców do 16 lat i zezwoli na aborcje po 24 tygodniu ciąży w przypadkach „śmiertelnych anomalii płodu”.

W Massachusetts mieszka niemal 7 mln osób. Prawie 5 proc. z nich ma polskie korzenie. Zdecydowana większość jest pochodzenia irlandzkiego, włoskiego lub angielskiego. 44 proc. mieszkańców stanu formalnie należy do Kościoła katolickiego.

Źródło: nczas.com

You may also like

Facebook