Oświadczenie Fundacji JEDEN Z NAS w związku z nieprawdziwymi informacjami podanymi przez portal wyborcza.pl

/Oświadczenie Fundacji JEDEN Z NAS w związku z nieprawdziwymi informacjami podanymi przez portal wyborcza.pl

Oświadczenie Fundacji JEDEN Z NAS w związku z nieprawdziwymi informacjami podanymi przez portal wyborcza.pl

Uprzejmie informujemy, że w artykule p. Klementyny Suchanow opublikowanym w Gazecie Wyborczej oraz na łamach portalu wyborcza.pl 24 marca br., podano nieprawdziwe informacje o rzekomej zależności Fundacji JEDEN Z NAS od hiszpańskich organizacji CitizenGo i Hazte Oir oraz brazylijskiego stowarzyszenia TFP.

 

Fundacja JEDEN Z NAS  (KRS 000048002)  założona została w roku 2013 przez pięciu fundatorów prywatnych (obywateli Polski) w żaden sposób niezwiązanych z przywołanymi organizacjami. Organizacja CitizenGo nie była również związana instytucjonalnie ani finansowo z Europejską  Inicjatywą  Obywatelską  ONE OF US  zaś jej zaangażowanie (obok polskiej Fundacji JEDEN Z NAS) w powołaną później do życia Europejską Federację dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US można przyrównać do zaangażowania poszczególnych krajów w działalność ONZ lub innych organizacji międzynarodowych, które w żaden sposób nie może prowadzić do wniosków o bezpośredniej zależności jednych państw od drugich.

 

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z ogólnodostępnymi na naszej stronie informacjami, w skład Fundacji (nie będącej “polskim oddziałem inicjatywy europejskiej zwanej One of US”) nie wchodzą ani Kaja Godek, ani Joanna Banasiuk, ani Mariusz Dzierzawski. Spośród wszystkich wymienionych osób, jedyną związaną z Fundacją jest prof. Bogdan Chazan, który od roku 2013 przewodniczy Radzie Fundacji. Na marginesie należy dodać, że fundacja jako struktura prawna nie przewiduje formuły członkostwa.

 

Szczególny smutek budzi spostrzeżenie, że podobne insynuacje, mogące naruszać podstawowe standardy dziennikarskie pojawiły się już przed rokiem (również nie poprzedzone jakąkolwiek próbą konsultacji lub kontaktu z naszą Fundacją), na co również reagowaliśmy sprostowaniami, świadomie (pomimo nawiązanego przez nas kontaktu) zignorowanymi przez autorów:

 

Z przykrością stwierdzamy, że sytuacja, w której tego typu postępowanie wobec naszej Fundacji w przeddzień Świąt Wielkanocnych okazują się corocznym standardem Gazety Wyborczej, staje się coraz trudniejsza do wytłumaczenia i może świadczyć o elementarnym braku dziennikarskiego obiektywizmu tego medium.

 

Jakub Bałtroszewicz
Prezes Zarządu i Kolegium Fundatorów Fundacji JEDEN Z NAS

Sekretarz Generalny Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka ONE OF US

By | 2018-04-16T16:43:01+02:00 poniedziałek, 26 marca 2018|Federacja|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail