Papież na Dzień Życia: „nie” dla przemocy w rodzinie

/Papież na Dzień Życia: „nie” dla przemocy w rodzinie

Papież na Dzień Życia: „nie” dla przemocy w rodzinie

Ojciec Święty udzielił poparcia obchodom Dnia dla Życia w Wielkiej Brytanii. Z tej okazji stanowczo wystąpił przeciw przemocy w rodzinie i nadużyciom, których doświadczają kobiety.

W Wielkiej Brytanii tegoroczny Dzień dla Życia jest przeżywany w duchu przemian, które z inicjatywy Franciszka zachodzą ostatnio w Papieskiej Akademii Życia, tak iż od tradycyjnych tematów obrony życia, takich, jak walka z aborcją i eutanazją, przechodzi się stopniowo do krzewienia szeroko rozumianej kultury życia, w której nie chodzi jedynie o ochronę przed bezpośrednim zagrożeniem śmiercią, ale także o jakość ludzkiego życia.

W duchu tych przemian na wniosek Episkopatu obrońcy życia będą tym razem protestować przeciwko przemocy w rodzinie. Jak podają oficjalne dane w Wielkiej Brytanii doświadczyła jej co czwarta kobieta i co szósty mężczyzna. W samej tylko Anglii co tydzień dwie kobiety giną z ręki swych aktualnych bądź byłych partnerów.

“W tym roku, kiedy pochylacie się nad plagą przemocy w rodzinie, a w szczególności nad haniebnym maltretowaniem kobiet, Ojciec Święty modli się, aby starania podejmowane przez was na rzecz naszych najsłabszych braci i sióstr, wydały liczne owoce i przyczyniły się do coraz większego zaangażowania w walkę z wszelkimi formami wyzysku” – czytamy w watykańskim przesłaniu, podpisanym przez kard. Pietra Prolina. Papież przypomina też o potrzebie głoszenia dobrej nowiny o tym, że każde ludzkie życie jest piękne i święte, i dodaje otuchy wszystkim, którzy starają się promować kulturę życia.

Krzysztof Bronk
Źródło: vaticannews.va
By | 2019-06-08T16:41:01+02:00 sobota, 08 czerwca 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail