Papież ochrzcił bliźniaczki syjamskie rozdzielone w watykańskim szpitalu

/Papież ochrzcił bliźniaczki syjamskie rozdzielone w watykańskim szpitalu

Papież ochrzcił bliźniaczki syjamskie rozdzielone w watykańskim szpitalu

Ojciec Święty ochrzcił bliźniaczki syjamskie, które zostały rozdzielone dzięki bezprecedensowej operacji w watykańskim szpitalu Bambino Gesù. Było to marzeniem ich mamy, która pragnęła, by Ervina i Prefina mogły otrzymać ten sakrament z rąk papieża przed powrotem do Republiki Środkowoafrykańskiej. Ceremonia odbyła się w kaplicy Domu św. Marty.

O dziewczynkach stało się głośno przed miesiącem, gdy watykański szpital pediatryczny poinformował, że jego lekarzom udało się dokonać niemożliwego. Takiej operacji jeszcze bowiem nie było. Mające prawie dwa lata siostry były zrośnięte karkiem i czaszką oraz miały wspólny układ krwionośny. Przygotowania do trzyetapowego zabiegu trwały rok, a ostatnia operacja, której celem było ostateczne rozdzielenie dziewczynek trwała 18 godzin i brało w niej udział 30 lekarzy i pielęgniarek różnych specjalizacji. Szef zespołu neurochirurgów stwierdził, że ambitny cel został zrealizowany: obie dziewczynki czują się dobrze, a ich rehabilitacja postępuje prawidłowo.

„Moje córki urodziły się jakby drugi raz. Dostały szansę na normalne życie. Będą mogły biegać ze swymi rówieśnikami, śmiać się i chodzić do szkoły. Ja nie mogłam się uczyć, mam nadzieję, że one skończą szkołę i być może zostaną lekarzami ratującymi życie innych” – mówi mama dziewczynek. Już wkrótce cała trójka wróci do Republiki Środkowoafrykańskiej, gdzie będzie pod kontrolą lekarzy z działającej w stolicy tego kraju filii szpitala Dzieciątka Jezus. Powstała ona na prośbę Franciszka, który w czasie wizyty w Bangi przekonał się na własne oczy, że dzieci w tym kraju nie mają odpowiedniej opieki medycznej i postanowił temu zaradzić.

Beata Zajączkowska
Źródło: vaticannews.va
By | 2020-08-11T08:15:03+02:00 wtorek, 11 sierpnia 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook