Parlament Europejski: kolejna debata ws. Polski? Ma dotyczyć aborcji

by

„Socjaliści i frakcja Zjednoczonej Lewicy Europejskiej w europarlamencie chcą, by w przyszłym tygodniu w Strasburgu odbyła się debata PE na temat praw kobiet w Polsce – podały unijne źródła”, informują media.

 

Debata ma tym razem dotyczyć toczącej się w naszym kraju dyskusji o aborcji . O wpisaniu tego tematu do programu sesji PE zdecydowali sekretarze części grup politycznych, informuje portal Wirtualna Polska. Decyzja o tym, czy debata o Polsce zostanie włączona w sesje obrad PE zostanie podjęta dzisiaj.

 

„Parlament zajmował się Polską na poprzedniej sesji Parlamentu Europejskiego w połowie września. 14 września przyjął rezolucję, w której wyraził zaniepokojenie paraliżem Trybunału Konstytucyjnego. Europosłowie odnieśli się też do innych spraw, które budzą zaniepokojenie części z nich, w tym do ustaw: o mediach, o policji, o prokuraturze, Kodeksu postępowania karnego, ustawy antyterrorystycznej, o służbie cywilnej. W rezolucji mowa jest też o planach wycinki drzew w Puszczy Białowieskiej oraz kwestii zdrowia reprodukcyjnego kobiet”.

 

Potencjalną kolejną debatę o Polsce, tym razem dotyczącą aborcji, wywołał obywatelski projekt nowelizacji ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, który ma zapewnić ochronę prawną każdego dziecka od poczęcia, bez wyjątku. Według Parlamentu Europejskiego, Polska posiada obecnie jedne z najbardziej restrykcyjnych praw w Europie dotyczących zdrowia reprodukcyjnego kobiet.

 

Źródło: wiadomosci.wp.pl

You may also like

Facebook