Piękno narodzenia nagrodzone

by

Dwoje znanych australijskich fotografów: Selena Rollason i Victoria Berekmeri ukazały na swoich zdjęciach piękno narodzin człowieka. Zajęły drugie miejsce w prestiżowym konkursie The Australian Professional Photography Awards w 2016 r.

 

Rollason i Berekmeri same są matkami, więc dobrze znają niezwykły moment dla życia rodziny, którym są narodziny dziecka.  Obie znają siłę fotografiiZdjęcia pomagają uporać się nawet z traumatycznymi doświadczeniami, które towarzyszą niektórym kobietom w ciążyuważają.

 

Takie trudne doświadczenie miała Selena Rollason ze swoim trzecim dzieckiem, kiedy musiała się zmagać z wieloma negatywnymi myślami. Artystka podkreśla, że kiedy kobieta ma zdjęcia z tamtego trudnego czasu, może się do nich odwołać oraz spojrzeć na czas ciąży i porodu bardzo pozytywnie.

 

„Zdjęcia ukazują nie tylko siłę kobiet, ale pomagają społeczeństwu zrozumieć narodziny jako coś pięknego, czego nie powinniśmy się lękać” – podkreśla Rollason.

 

Z kolei Victoria Berekmeri dodaje, że cieszy ją widok ojców, którzy towarzyszą narodzeniu ich dziecka: „To doświadczenie zmienia zupełnie sposób myślenia, odkąd stają się tatą. To sprawia, że zaczynają cenić to, co naprawdę wartościowe”.

 

Prace fotograficzne Rollason i Berekmeri są znakomitym przykładem, w jaki sposób ludzkie życie powinno być celebrowane.

 

Przykłady zdjęć obu artystek można zobaczyć tutaj

 

Za: glosdlazycia.pl

You may also like

Facebook