Polska zaopatrzyła w czapki 100 tys. dzieci z Afganistanu

/Polska zaopatrzyła w czapki 100 tys. dzieci z Afganistanu

Polska zaopatrzyła w czapki 100 tys. dzieci z Afganistanu

Fundacja „Redemptoris Missio” szykuje 25. transport pomocy humanitarnej dla mieszkańców Afganistanu. 10 lutego odbyło się pakowanie zimowych ubrań i szkolnych przyborów. Do tej pory udało się ręcznie przygotować i wysłać 100 tys. czapek dla afgańskich dzieci.

10 lutego w siedzibie Fundacji „Redemptoris Missio” odbyło się pakowanie transportu z pomocą humanitarną do Afganistanu. Będzie to już 25. transport pomocy humanitarnej dla mieszkańców tego kraju.

– Tym razem Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” wyśle 10 tysięcy czapek oraz inne ciepłe, zimowe ubrania i przybory szkolne. O szaliki, skarpetki, a także swetry dla swoich podopiecznych prosi natomiast organizacja partnerska „Panah Charity Foundation” w Afganistanie. W tym roku zima w Afganistanie była niezwykle chłodna. Nocą w Kabulu temperatura sięgała nawet 15 stopni poniżej zera. Stolica Afganistanu jest miejscem, w którym żyją uchodźcy wewnętrzni. Schronili się tu w obawie przed atakami talibów. Mieszkają w prowizorycznych namiotach i cierpią powodu panujących tam zimą niskich temperatur – wskazała Justyna Janiec-Palczewska z fundacji „Redemptoris Missio”.

O tragicznej sytuacji afgańskich dzieci poinformowali Fundację polscy żołnierze, którzy pełnią tam misję stabilizacyjną. Od ponad 11 lat polskie wojsko zawozi do Afganistanu pomoc humanitarną z Fundacji „Redemptoris Missio”.

– Większą część tej pomocy stanowią ciepłe, dziergane ręcznie przez kluby włóczkersów ubrania. Pierwszy taki klub powstał w Poznaniu przed dziesięcioma laty, kolejne powstawały spontanicznie na terenie całej Polski. Wszystko zaczęło się od skromnej siostry Cecylii Śmiech, która za swe dokonania została uznana Poznanianką Roku. Dzięki wspólnemu wysiłkowi udaje się wysłać do Afganistanu już stutysięczną czapkę, co oznacza, że starsze kobiety (bo do klubów Włóczkersów należą głównie panie w dojrzałym średnim wieku) zaopatrzyły w Afganistanie w czapki 100 tysięcy dzieci – zaznaczyła Justyna Janiec-Palczewska.

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” powstała w Poznaniu w 1992 r. Powołano ją w celu stworzenia profesjonalnego zaplecza dla polskich misjonarzy prowadzących działalność medyczną wśród chorych w najuboższych krajach świata. Fundacja wysyła pomoc humanitarną oraz oferuje  misyjnym przychodniom i szpitalom wsparcie w postaci wysoko wykwalifikowanego personelu medycznego. Od 2009 roku Fundacja „Redemptoris Missio” współpracuje z Dowództwem Operacyjnym niosąc pomoc humanitarną w Afganistanie.

Justyna Janiec-Palczewska
Źródło: radiomaryja.pl
By | 2020-02-10T18:36:04+01:00 poniedziałek, 10 lutego 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook