Aborcja możliwa do 24. tygodnia?

/Aborcja możliwa do 24. tygodnia?

Aborcja możliwa do 24. tygodnia?

Najnowsza propozycji rządu w Indiach dotyczy terminu przedłużeniu dopuszczalności aborcji z obecnego 20. tygodnia życia nienarodzonego dziecka do 24. Kościół katolicki wyraża swój sprzeciw.

29 stycznia Rada Ministrów zatwierdziła projekt poprawki do ustawy „o medycznym zakończeniu ciąży”. Dotyczy on niektórych grup kobiet: ofiar gwałtu, kazirodztwa, niepełnoletnich i niepełnosprawnych.

Synod Katolickiego Kościoła Syromalabarskiego wezwał władze do wycofania poprawki. – Niszczenie płodu zaledwie trzy miesiące przed narodzeniem nie przystoi państwu, które przyznaje znaczenie ahinsie [zasadzie niestosowania przemocy – KAI] – oświadczył rzecznik katolickiego Kościoła wschodniego ks. Antony Thalachelloor.

Podkreślił, że wprowadzenie proponowanego przepisu w życie doprowadzi do zwiększenia liczby aborcji. W Indiach aborcja jest legalna od 1971 r. Początkowo była ona dopuszczalna do 12. tygodnia ciąży, ale z czasem wydłużono ten okres do 20. tygodnia.

Metropolita Verapoly obrządku łacińskiego abp Joseph Kalathiparambil wskazuje: –  W 2015 r. w Indiach dokonano około 15,6 mln aborcji. Jeśli to nowe prawo wejdzie w życie, ta liczba się podwoi. Nasza ziemia powinna pozostać tą, którą szanuje i przyjmuje ludzkie życie – oświadczył hierarcha.

Źródło: niedziela.pl
By | 2020-02-11T07:50:11+01:00 wtorek, 11 lutego 2020|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook