Premier Beata Szydło o polityce rodzinnej w Polsce

by

O nowym rozdziale w polityce rodzinnej i zdrowiu prokreacyjnym w Polsce opowiadała w dniu wczorajszym premier Beata Szydło wraz z wysokim gremium przedstawicieli polityki i dziedziny zdrowia prokreacyjnego na konferencji „Przyszłość i zdrowie polskiej rodziny”, która odbyła się 15 maja w Grodzisku Mazowieckim z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin.

 

Premier Beata Szydło wyraziła pragnienie, aby w Polsce „zapanowała moda na rodzinę”. Poinformowała również, że w ramach programu „Rodzina 500 plus” o przyznanie świadczeń zostało złożonych już ponad 2,5 mln wniosków. „Bardzo bym chciała, żeby w Polsce zapanowała moda na rodzinę. I ta moda na rodzinę żeby była podparta takim projektami, które są oferowane rodzinie” – powiedziała premier. „Nie da się w ustawie ustawowo zapisać miłości do dzieci, miłości do rodziców. Nie da się ustawowo zapisać szczęścia rodzinnego, ale można w ustawie zapisać takie rozwiązania, które będą pomagały rodzinom, które będą zachęcały do tego, by młodzi ludzie zakładali rodziny, żeby chcieli mieć dzieci. Żeby te warunki mogły być spełnione muszą mieć pracę, muszą mieć gdzie mieszkać i muszą mieć poczucie tego, że państwo docenia trud bycia rodzicem, trud posiadania, trud wychowania dzieci” podkreślała Beata Szydło.

 

Program spotkania zakładał dwa panele – pierwszy „Nowy rozdział w polityce rodzinnej w Polsce” z udziałem premier Beaty Szydło, min. Bartosza Marczuka, prezydenta Gniezna Tomasza Budasza i prof. Rafała Antczaka, oraz drugi panel „Zdrowie prokreacyjne” z udziałem min. Konstantego Radziwiłła, dra Tadeusza Wasilewskiego, dr Ewy Ślizień- Kuczapskiej i prof. Doroty Kornas- Bieli.

 

Źródło: bempire.pl oraz www.3plus.pl

You may also like

Facebook