Premiera filmu dokumentalnego o hospicjum założonym przez ks. Kaczkowskiego

/Premiera filmu dokumentalnego o hospicjum założonym przez ks. Kaczkowskiego

Premiera filmu dokumentalnego o hospicjum założonym przez ks. Kaczkowskiego

“Jeszcze zdążę” to dokument w reżyserii Aleksandry Kutz. Zdjęci​a do filmu realizowano przez cztery lata w Puckim Hospicjum, założonym przez ks. Jana Kaczkowskiego. Po raz pierwszy zostanie zaprezentowany publiczności 5 września 2020 roku w Warszawie, podczas festiwalu Millennium Docs Against Gravity.

Film jest elementem prowadzonej przez Puckie Hospicjum kampanii „Ostatnie Chwile Szczęścia”. Jej zadaniem jest pokazanie, że – jak mówił ks. Jan Kaczkowski – „umieranie to etap życia, który można wypełnić sensem”.

Reżyserka przez wiele miesięcy spotykała się i rozmawiała z odchodzącymi i ich bliskimi. Zainteresowała się tematem m.in. dzięki przyjacielowi, Jackowi Szymczakowi, który był podopiecznym Puckiego Hospicjum. Stworzenie filmu o miłości było ich wspólnym marzeniem. Po śmierci kolegi reżyserka została sama z zadaniem. I choć film nie jest typowym filmem o miłości, to jest ona ważnym tematem obok wielu innych uczuć takich jak strach, żal, wdzięczność.

Festiwal Millenium Docs Against Gravity odbędzie się w dniach 4-18 września w siedmiu miastach w Polsce – Warszawie, Wrocławiu, Gdyni, Katowicach, Poznaniu, Lublinie i Bydgoszczy.

Premiera filmu „Jeszcze zdążę” odbędzie się 5 września 2020 o godz. 16 w kinie Kinoteka w warszawie. Po projekcji przewidziane jest spotkanie autorskie.

Projekcje w innych miastach:

  • 06.09 Katowice kino Światowid godz. 16:30 – spotkanie autorskie
  • 07.09 Warszawa kino Kinoteka 16:45
  • 07.09 Wrocław Dolnośląskie Centrum Filmowe godz. 17:15
  • 09.09 Warszawa kino Iluzjon godz. 20:45
  • 14.09 Gdynia GCF 19:15
Źródło: www.radioem.pl
By | 2020-09-02T17:25:25+02:00 środa, 02 września 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail