Problematyka bioetyczna tematem konferencji Papieskiej Akademii „Pro Vita”

by FUNDACJA JZN
Papieska Akademia „Pro Vita” organizuje w dniach 27 i 28 września warsztaty na tematy bioetyczne w świetle pandemii COVID-19. Ich hasło brzmi: „Zdrowie publiczne w perspektywie globalnej. Pandemia, bioetyka, przyszłość – zdrowie publiczne w perspektywie globalnej. Przyszłość bioetyki pandemicznej”. Wśród uczestników i mówców są n.in. prezes Papieskiej Akademii „Pro Vita”, abp Vincenzo Paglia, prezes Światowego Stowarzyszenia Medycznego, David Barbe oraz wielu naukowców z całego świata.

W świetle doświadczeń związanych z pandemią Covid-19 warsztaty mają na celu refleksję nad niektórymi wartościami etycznymi, które okazały się kluczowe w tej sytuacji, ale także analizę wyzwań związanych z niezbędnym „nawróceniem” etycznym, medycznym i ekologicznym.

Ich celem jest wniesienie oryginalnego wkładu do ważnej debaty na temat zdrowia publicznego i problemów, które uwypukliła ta nagła sytuacja zdrowotna. Musimy nadać sens temu, co się stało i nie możemy zaprzepaścić lekcji wyciągniętych z tego kryzysu – czytamy na stronie Papieskiej Akademii „Pro Vita”.

Warsztaty odbywają się w formie obecności osobistej, a także online, rozpoczynają się 27 września rano w godzinach od 9 do 11 i kontynuowane są 27 września po południu w godzinach od 15 do 19. Natomiast 28 września warsztaty odbywają się w godzinach od 15 do 19.

Aby wziąć udział w warsztatach należy się zarejestrować (koszt 30 euro) pod tym linkiem: http://www.academyforlife.va/content/pav/it/payment.html. Przewidziano tłumaczenie symultaniczne na języki włoski, angielski, hiszpański, francuski.

Źródło: KAI

You may also like

Facebook