Radni w Lubartowie przeznaczą część diet na pomoc dla hospicjum

by FUNDACJA JZN
Radni z dwóch ugrupowań: Wspólnego Lubartowa oraz Prawa i Sprawiedliwości, którzy zasiadają w Radzie Miasta Lubartów, przez trzy miesiące będą przekazywać do 50 procent diet na konto Lubartowskiego Stowarzyszenia Hospicjum Św. Anny.

O decyzji, że przez trzy miesiące: maj, czerwiec i lipiec, radni będą przekazywać do 50 procent diet na konto hospicjum, poinformował przewodniczący Rady Miasta Grzegorz Gregorowicz podczas ostatniej sesji Rady Miasta. Jedna z radnych Elżbieta Mizio osobiście deklarowała wsparcie do końca kadencji.

Inicjatywę poparli radni Wspólnego Lubartowa oraz Prawa i Sprawiedliwości. Oba kluby apelowały do innych radnych o przyłączenia się do akcji.

Od poprzedniego roku radny pracujący w dwóch komisjach dostaje 45 proc. minimalnego wynagrodzenia. W tym roku wynosi ono 2.6 tys. zł, więc dieta to 1.170 zł. Przewodniczący komisji stałej – 55 proc. płacy minimalnej, podobnie wiceprzewodniczący rady – 1430 zł. Przewodniczący Rady Miasta – 75 proc. minimalnego wynagrodzenia – 1950 zł.

Hospicjum św. Anny w Lubartowie powstało przy parafii pw. św. Anny w Lubartowie w listopadzie 2007 roku. Utworzone zostało z inicjatywy ówczesnego proboszcza, ks. prał. Andrzeja Tokarzewskiego. Obecnie, jak wiele placówek tego typu, w czasie pandemii zmaga się z różnymi trudnościami.

W poście na facebookowym profilu Hospicjum z 24 kwietnia można przeczytać:

Siostra Wiktoria, Kierownik lubartowskiego Hospicjum – przekazuje słowa wdzięczności za troskę o Hospicjum zarówno od osób prywatnych jak i instytucji. Informujemy, iż w Hospicjum zostały wdrożone procedury związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Ze względu na stan epidemii – nasza placówka w trosce o Podopiecznych, którzy są nieustannie przyjmowani na oddział oraz w bezpieczeństwie o posługujący personel – została zamknięta i na chwilę obecną nie ma możliwości odwiedzin chorych, nawet dla ich najbliższych. Prosimy o modlitwę by Pan Bóg udzielał nam światła Ducha Świętego do podejmowania właściwych wyborów i ludzi, którzy będą nas wspierać także w czasie trudnej sytuacji.

Źródło: www.dziennikwschodni.pl

You may also like

Facebook