Rzeszowski szpital zaprzestanie wykonywania aborcji

/Rzeszowski szpital zaprzestanie wykonywania aborcji

Rzeszowski szpital zaprzestanie wykonywania aborcji

Rzeszowski szpital Pro-familia, przed którym wielokrotnie Fundacja Pro – Prawo do Życia odbywała antyaborcyjne pikiety, nie będzie już więcej zabijał dzieci przed narodzeniem – poinformował Mariusz Dzierżawski, członek zarządu Fundacji Pro – Prawo do Życia.

 

Szpital Pro-Familia, który dokonywał aborcji niepełnosprawnych dzieci, jako powód zaprzestania aborcyjnej działalności podał skorzystanie ze sprzeciwu sumienia przez wszystkich ginekologów pracujących w szpitalu. „Szpital nie będzie więc przeprowadzał aborcji, ponieważ żaden z lekarzy nie chce w niej uczestniczyć” – pisze Mariusz Dzierżawski.

 

„Jako pierwsze przeciw aborcji w szpitalu Pro-Familia zaprotestowały położne pracujące w tym szpitalu, a najodważniejsza z nich, Agata Rejman podała informacje o dokonywanych tam aborcjach do wiadomości publicznej. Szpital próbował zastraszyć położną, grożąc jej sankcjami finansowymi. W obronie położnej wystąpili wolontariusze Fundacji Pro – Prawo do życia, organizując pikiety pod szpitalem i w innych miejscach w Rzeszowie”. W efekcie szpital pozywał do sądu za organizację pikiet dwóch wolontariuszy, którym jednak ostatecznie sąd nie postawił zarzutu zniesławienia szpitala.

 

Źródło: www.stopaborcji.pl

By | 2016-05-10T08:50:43+02:00 wtorek, 10 maja 2016|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail