Szlachetna Paczka 2019 –  14,5 tys. obdarowanych rodzin

/Szlachetna Paczka 2019 –  14,5 tys. obdarowanych rodzin

Szlachetna Paczka 2019 –  14,5 tys. obdarowanych rodzin

14 562 obdarowane rodziny – to bilans XIX edycji Szlachetnej Paczki – charytatywnej inicjatywy krakowskiego stowarzyszenia „Wiosna”.

– Ostrzegam, droga może być trochę ekstremalna – powiedziała Wolontariuszka pani Haliny, która z całym sztabem pomocników i Darczyńców ruszała ze Szlachetną Paczką do niewielkiego domku na wzgórzu. Samochody ugrzęzły w połowie drogi, więc podawane z rąk do rąk kolorowe pakunki wypełniały niewielki korytarz stopniowo. Z każdym kolejnym pudełkiem po policzku pani Haliny spływało coraz więcej łez. Po chwili płakaliśmy już wszyscy. Fabian – wnuczek pani Haliny skakał od jednego pudełka do drugiego, niecierpliwie rozpakowując kolejne rzeczy. – Jeszcze nie widziałem, żeby jakieś dziecko tak bardzo cieszyło się z nowej szczoteczki do zębów  – przyznał łamiącym się głosem jeden z Darczyńców.

To tylko jedna z tysięcy historii, które swoją magią wypełniły Weekend Cudów. W tym roku dzięki szlachetnym sercom Darczyńców mądra pomoc dotarła do 14 562 Rodzin!

„Weekend Cudów za nami, ale to nie koniec szlachetnej pomocy! Cały rok pracujemy nad tym, aby rozwijać Paczkę i ulepszać system Mądrej Pomocy. Wspieramy osoby, którymi nie interesuje się nikt inny, ale wciąż istnieją zapomniane miejsca, gdzie możemy pomóc. Chcemy do nich dotrzeć, ale bez Ciebie się nie uda!” – przekonują pracownicy Szlachetnej Paczki i zachęcają do wspierania inicjatywy finansowo.

Dzięki Dobroczyńcom Paczka może docierać do nowych rejonów, a także dziać się przez cały rok, rozwijając dodatkowe formy pomocy – Paczkę Prawników, Paczkę Lekarzy oraz Paczkę Seniorów. „Często zdarza się, że materialne wsparcie nie wystarczy, by Rodzina na trwałe wyszła z trudnej sytuacji. Porady specjalistów czy spotkania integracyjne osób starszych, które umożliwiamy w ramach tzw. paczek specjalistycznych są narzędziami realnej zmiany w życiu potrzebujących Rodzin i Osób samotnych” –  podkreśla zespół Szlachetnej Paczki.

Źródło: szlachetnapaczka.pl
By | 2019-12-12T12:18:42+01:00 czwartek, 12 grudnia 2019|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook