Ujawniamy ważne badania opinii publicznej ws. aborcji i obrony życia

by

Ukazał się nowy newsletter Fundacji Jeden z Nas. Gorąco zachęcamy do lektury!

 

Szanowni Państwo,
Drodzy Przyjaciele Fundacji JEDEN Z NAS!

 

Jak wszyscy wiemy, w ostatnich tematami aborcji i obrony życia zajmowała się cała Polska. Tragiczne wydarzenie w warszawskim Szpitalu św. Rodziny  bardzo mocno pokazało problem niejednoznacznej sytuacji prawnej. Odpowiedzią na nią jest kolejna inicjatywa ustawodawcza.

 

My również nie uciekamy od odpowiedzialności za ten ważny spór. Postanowiliśmy jednak solidnie się do niego przygotować. Zainwestowaliśmy w pogłębione badania opinii publicznej na ten temat, które mam nadzieję już wkrótce staną się częścią większego raportu. Są Państwo pierwszymi osobami, z którymi dzielimy się tymi planami. By je zrealizować, będziemy potrzebowali Państwa pomocy.

 

Już dziś chcę podzielić się z Państwem jedną ważną statystyką. Polacy nie wierzą w zakazy. Jeśli w ostatnim czasie wzrosła grupa, która pragnie zachować ustawowe status quo (a nasze badania również to pokazują), to może właśnie dlatego, że cały spór skupiamy na tym, co komu ma być wolno. Tylko 17% badanych wskazuje, że zakazy mogłyby zmniejszyć ogólną liczbę (również nielegalnych) aborcji. Aż 68% z nich (co stanowi rekordowy wynik) widzi szansę w różnego rodzaju formach pomocy.

 

Również tą wiedzą podzieliliśmy się już z europejskimi przyjaciółmi, gdy w ten weekend po raz pierwszy w Polsce odbywało się spotkanie zarządu Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka „One of Us”. W krakowskiej siedzibie Fundacji Jeden z Nas i otwartej miesiąc temu Poradni Bioetycznej podsumowywaliśmy miniony rok działań w obronie życia w Europie oraz opracowywaliśmy strategię działań pro-life na kolejne lata.

 

Federacja „One of Us” podjęła również publicznie ów wrażliwy temat polskich inicjatyw. Wszyscy członkowie zarządu opowiedzieli się jednoznacznie przeciw penalizacji kobiet dokonujących aborcji, wskazując jednocześnie na potrzebę rozszerzenia różnego rodzaju wsparcia:

 

Europejska Federacja JEDEN Z NAS uznając, że życie ludzkie zaczyna się w chwili poczęcia, wyrażając radość z powodu polskich inicjatyw prawnych, mocno dopomina się o maksymalne rozszerzenie wsparcia dla matek, ojców i rodzin wychowujących dzieci niepełnosprawne, rodziców uwzględniających oddanie dziecka do adopcji oraz matek, których ciąża związana jest z jakimkolwiek kryzysem, a także kobiet zmagających się z syndromem poaborcyjnym. Obok prawnej odpowiedzialności stron trzecich, których dotyczyć może prawo, aby w maksymalnym stopniu umożliwić matce skorzystanie z wszelkich form pomocy, zdecydowanie popieramy postulat niekarania matek, które dopuściły się aborcji. Dopominamy się o otoczenie szczególną troską i pomocą kobiety, cierpiące z powodu syndromu postaborcyjnego, które wraz z utraconymi dzieci, są drugimi ofiarami aborcji.

 

Zapraszam do zapoznania się z pełną relacją ze spotkania na naszym nowym portalu www.jedenznas.pl oraz gorąco zachęcam do przekazywania informacji o nim wśród swoich znajomych i bliskich. Pragnę jednocześnie podziękować za całe wsparcie i pomoc, które jako Fundacja od Was stale otrzymujemy i o takie wsparcie chcemy prosić w kontekście zbliżających się wyzwań. Jesteśmy przekonani, że tylko z Państwa pomocą będziemy w stanie zrealizować nasze plany. Jak wspomniałem wcześniej, chcemy opublikować ważny raport dotyczący opinii Polaków w sprawie obrony życia i dopuszczalności aborcji. Wierzymy, że wiele wniesie do toczącej się właśnie debaty w tej sprawie, która tak bardzo dzieli nasze społeczeństwo. Dlatego już teraz prosimy o przekazanie 20, 50, 100 zł lub innej kwoty, które pomogą nam przygotować ten raport. Mogą to Państwo zrobić w prosty i niekłopotliwy sposób poprzez naszą stronę www.jedenznas.pl/darowizna. Zachęcamy do wsparcia i dziękujemy za Państwa hojność.

 

Pozdrawiam najserdeczniej,

Jakub Bałtroszewicz

You may also like

Facebook