W Dzień Dziecka do nowego hospicjum na Litwie trafiła pierwsza, mała pacjentka

/W Dzień Dziecka do nowego hospicjum na Litwie trafiła pierwsza, mała pacjentka

W Dzień Dziecka do nowego hospicjum na Litwie trafiła pierwsza, mała pacjentka

Hospicjum dziecięce im. ks. Michała Sopoćki w Wilnie przyjęło w Dzień Dziecka pierwszego stacjonarnego pacjenta. S. Michaela Rak, która prowadzi placówkę, napisała: Nasza Mała 2-letnia Bohaterka jest powierzona naszej opiece i trosce.

Powstanie tego miejsca to również zasługa tysięcy Polaków, którzy wspierali jego budowę w ramach akcji Most do Nieba. Hospicjum oficjalnie zostało uruchomione 14 lutego, ale ciągle nie miało stacjonarnych pacjentów. O przyjęciu pierwszego s. Michaela Rak poinformowała na Facebooku:

W dniu 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka nasze Hospicjum przyjęło pierwsze Dziecko na Oddział Stacjonarny. Nasza Mała 2-letnia Bohaterka jest powierzona naszej opiece i trosce. Jesteśmy gotowi by służyć i pomagać naszym najmłodszym Pacjentom. Jesteśmy dla Was!!! – napisała.

Dotychczas na Litwie nie istniało ani jedno hospicjum dziecięce. Jak podaje portal stacja7 nie istniało nawet litewskie słowo określające taką placówkę. Hospisas powstało dopiero wtedy, gdy pierwszą opiekę paliatywną zaczęła w tym kraju tworzyć polska zakonnica razem z innymi Siostrami Jezusa Miłosiernego. Po tym jak udało się utworzyć oddział dla dorosłych, teraz powstał oddział dziecięcy.

Akcja zbierania funduszy, teraz na utrzymanie placówki, nosi nazwę Most do Nieba i prowadzi ją polska Fundacja Aniołów Miłosierdzia. Pomoc jest niezbędna, ponieważ Hospicjum nie pobiera od pacjentów i ich rodzin żadnych opłat.

Źródło: stacja7.pl
By | 2020-06-06T09:45:28+02:00 sobota, 06 czerwca 2020|Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail