Wielka Brytania: aborcyjne prawo „licencją na zabijanie niepełnosprawnych”

/Wielka Brytania: aborcyjne prawo „licencją na zabijanie niepełnosprawnych”

Wielka Brytania: aborcyjne prawo „licencją na zabijanie niepełnosprawnych”

Kevin Shinkwin, Członek Izby Lordów, oświadczył, że brytyjskie prawo aborcyjne jest „licencją na zabijanie niepełnosprawnych”. Oskarżył również środowiska medyczne o to, że traktują niepełnosprawność jako tragedię, którą można wyeliminować za pomocą aborcji. Shinkwin chce zmienić obecne przepisy, które zezwalają na przerwanie ciąży jeśli przewiduje się niepełnosprawność dziecka nawet do ostatniej chwili przed porodem.

 

Projekt ustawy autorstwa Shinkwin (Disability Equality) jest aktualnie procedowany w parlamencie. Według jego zapisów wszystkie aborcje na niepełnosprawnych dzieciach po 24 tyg. ciąży zostałyby zakazane.

 

W obszernym wywiadzie dla magazynu The House, Lord Shinkwin, który jest niepełnosprawny od urodzenia, powiedział – „Jest coś głęboko niepokojącego wśród pełnosprawnych polityków opowiadających się za równością, a następnie broniących ustawy, której używa się jako licencję na zabijanie za zbrodnię bycia niepełnosprawnym”.

 

„Uprzedzenie instytucjonalne przebiega tak głęboko, że cały system jest w zaprzeczeniu. Jaka pozostaje nadzieja dla zmartwionych rodziców lub ich niepełnosprawnych dzieci? Nie jest nią aborcja – jest ona w ostateczności przejawem siły osób pełnosprawnych, którzy chcą określać los innych – niepełnosprawnych – istot ludzkich, czy powinniśmy żyć, czy też powinniśmy umrzeć”.

 

Shinkwin podkreślił, że w latach między 2005 a 2015 liczba aborcji niepełnosprawnych dzieci wzrosła o 68%. „Już 90% dzieci z rozpoznanym zespołem Downa umiera w wyniku aborcji. Wkrótce, podobnie jak w Islandii, będziemy wolni od zespołu Downa. Wielka szkoda, że eugenicy ignorują tę niewygodną prawdę, że angażują się w zabijanie wielu małych niepełnosprawnych istot ludzkich przed ich narodzeniem” – powiedział lord.

 

Źródło: www.politicshome.com

By | 2017-03-14T18:44:43+01:00 wtorek, 14 marca 2017|Bioetyka, Pro-Life, Wszystkie|

About the Author:

Facebook