XIV Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Życiodajna śmierć – pamięci Elizabeth Kȕbler-Ross”

/XIV Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Życiodajna śmierć – pamięci Elizabeth Kȕbler-Ross”

XIV Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Życiodajna śmierć – pamięci Elizabeth Kȕbler-Ross”

W dniach 23-26 maja 2019 r. w Centrum Wystawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej (Białystok, ul. Kościelna 1A) odbędzie się XIV Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Życiodajna śmierć – pamięci Elizabeth Kȕbler-Ross” poświęcona zagadnieniom śmierci i umierania, a także opieki paliatywnej.

 

Zaproszenie na konferencję skierowane jest do przedstawicieli różnych dziedzin nauki i sztuki – lekarzy, filozofów, psychologów, etyków, socjologów, duchownych, artystów, dziennikarzy, pielęgniarek i położnych, rodziców po stracie i chorych. Podczas spotkania poruszane będą tematy związane z interdyscyplinarnymi wyzwaniami opieki paliatywnej i tanatoedukacji oraz ze śmiercią i umieraniem.

 

„Chcemy jednak stworzyć okazję do dialogu nie tylko o śmierci oraz umieraniu, ale także do wymiany poglądów na temat rozlicznych dylematów etycznych, prawnych i społecznych pracowników ochrony zdrowia, będących przedmiotem gorących sporów nie tylko w środowisku medycznym, ale w całym społeczeństwie, w tym dotyczących postrzegania metody in vitro, aborcji, donacji, transplantacji, eutanazji, uporczywej terapii, terapii marihuaną” – informują organizatorzy.

 

Więcej informacji: www.umb.edu.pl

By | 2018-08-23T12:49:34+02:00 czwartek, 23 sierpnia 2018|Bioetyka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail