Zażyła pigułkę aborcyjną i zmieniła zdanie

by FUNDACJA JZN
Wisdom 19 maja 2020 roku urodziła zdrową dziewczynkę. Nazwała ją Queen (Królowa). Dziewczynka urodziła się dzięki terapii hormonalnej odwracającą działanie pigułki aborcyjnej. Jej mama po zażyciu pierwszej tabletki, zmieniła zdanie.

Wisdom w wieku 17 lat zaszła w ciążę. Była wtedy w liceum, wzorowa uczennica. Nie chciała dziecka, które jak uważała – złamie jej życie. Podobnie myślał jej chłopak. Dziewczyna skontaktowała się z placówką aborcyjną. Trafiła do Planned Parenthood. Potwierdzono, że jest w szóstym tygodniu ciąży i zaproponowano aborcję farmakologiczną. Pierwszą pigułkę musiała przyjąć od razu. Pozostałe dwie tabletki miała odebrać z apteki i zażyć w domu.

Jednak na skutek pomyłki e-recepta została wysłana do jej mamy, a nie do niej. Kiedy Wisdom wróciła do domu, mama już na nią czekała. Była poruszona całą sytuacją. Zapewniła, córkę o swoim wsparciu. Wtedy Wisdom zmieniła zdanie w kwestii aborcji. Przypomniała sobie, że kiedyś na ulicy spotkała doradczynię pro-life, która mówiła jej, że można odwrócić działanie pigułki aborcyjnej, o ile zrobi się to szybko. Dziewczyna znalazła właściwą infolinię i zadzwoniła. Skierowano ją do centrum pomocowego, które zajmowało się podobnymi przypadkami. Trafiła tam szybko, bo zaledwie po 12 godzinach od przyjęcia środka aborcyjnego.

Procedura aborcji farmakologicznej obejmuje przyjęcie dwóch tabletek. Pierwsza jest właściwym środkiem poronnym, a druga wywołuje bolesne skurcze, aby wydalić ciało dziecka. Pierwsza tabletka jest blokerem progesteronu, który podtrzymuje ciążę. Organizm kobiety przestaje go wytwarzać, co z czasem powoduje poronienie. W sytuacji, gdy kobieta tę tabletkę już zażyła, ale chce ocalić poczęte dziecko, przez dłuższy czas uzupełniająco podaje się jej progesteron. Wyniki tej terapii są bardzo dobre pod warunkiem, że zrobi się to szybko, do 24 godzin. Zażycie drugiej tabletki jest już nieodwracalne.

Wisdom 19 maja 2020 roku urodziła zdrową dziewczynkę. Nazwała ją Queen (Królowa). Centrum pomogło jej także materialnie. Otrzymała dla małej pieluchy, środki higieniczne, ubranka, a nawet sesję zdjęciową.

Źródło: www.hli.org.pl

You may also like

Facebook