Aborcja a problemy z demografią

/Aborcja a problemy z demografią

Aborcja a problemy z demografią

D.  Chorosińska: Nie byłoby problemu z demografią, gdyby nie aborcja. 10 grudnia gościem programu „Prosto w oczy” w Telewizji Republika była poseł PiS Dominika Chorosińska.

Na początku rozmowy Dominika Chorosińska odniosła się do pogłosek dotyczących możliwości objęcia przez nią przewodnictwa w komisji ds. rodziny. –  Nic, poza medialnymi doniesieniami, nie dotarło do mnie. Uważam, że powinna nastąpić zmiana na tym stanowisku. To klub wystawia kandydata, ja nie miałabym nic przeciwko temu – mówiła.

Odnośnie kwestii niskiej demografii wskazała, że jest to żniwo tego, co zostało zasiane przez szereg lat.- Ten moment jest alarmujący. Wyliczono, że w 2050 będzie nas o 15 mln mniej – mówiła. Podkreśliła także, że do demografii trzeba podejść wieloaspektowo. – Polityka, praca, pomoc socjalna – wyliczała.

Według aktorki potrzebna jest również Rada Rodziny, by zdiagnozować problem i określić, co jest przyczyną, że Polacy nie chcą mieć dzieci. Poza tym: – Badania i działania wspomagające – wskazywała.

Wspomniała również o kwestiach, które mogą pomóc w podjęciu decyzji o powiększeniu rodziny. – Warto zwrócić uwagę na inny wymiar pracy dla kobiet. Pół czy ¼ etatu. To ma miejsce w UE, która zarzuca, że jest mała aktywizacja kobiet – mówiła poseł PiS.

Na koniec podkreśliła, że nie byłoby problemu z demografią, gdyby nie aborcja.

Źródło: Telewizja Republika
By | 2019-12-12T22:20:05+01:00 czwartek, 12 grudnia 2019|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook
Dołącz do nas  - będziesz otrzymywał aktualne informacje dotyczące akcji.

email marketing powered by FreshMail
 
Zapraszamy również do subskrybowania naszego Newslettera Bioetycznego!

email marketing powered by FreshMail