Będzie dokument amerykańskich biskupów zabraniający prezydentowi Bidenowi przyjmowanie komunii za popieranie aborcji?

/Będzie dokument amerykańskich biskupów zabraniający prezydentowi Bidenowi przyjmowanie komunii za popieranie aborcji?

Będzie dokument amerykańskich biskupów zabraniający prezydentowi Bidenowi przyjmowanie komunii za popieranie aborcji?

Amerykański episkopat pracuje nad dokumentem, w którym biskupi mają jasno wyrazić opinię, że prezydent USA Joe Biden i inni katoliccy politycy popierający prawo do aborcji nie powinni przyjmować komunii – informuje Associated Press.

Biskupi mają wypracować stanowisko w tej sprawie w czasie czerwcowych obrad amerykańskiego episkopatu, ale już teraz wiadomo, że popiera je przeważająca większość hierarchów.

– Ponieważ prezydent Biden jest katolikiem, stwarza to dla nas wyjątkowy problem (…) Jak może mówić, że jest pobożnym katolikiem, jednocześnie robiąc rzeczy, które są sprzeczne z nauczaniem Kościoła? – powiedział abp Kansas City Joseph Naumann.

Głównym problemem w tym kontekście jest sprzeciw Bidena wobec ograniczania prawa do aborcji. Co więcej, w kwietniu prezydent odwrócił zmiany dokonane przez jego poprzednika, Donalda Trumpa, liberalizując zasady dostępu do tabletek poronnych, znosząc zakaz przyznawania rządowych grantów na badania z użyciem komórek płodowych oraz grantów dla organizacji ułatwiających kobietom dostęp do aborcji.

Źródło: PAP
By | 2021-04-30T14:09:53+02:00 piątek, 30 kwietnia 2021|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook