Czy George Soros finansował Akcję Wyborczą Planned Parenthood w USA?

/Czy George Soros finansował Akcję Wyborczą Planned Parenthood w USA?

Czy George Soros finansował Akcję Wyborczą Planned Parenthood w USA?

Dane publikowane przez amerykańską Federalną Komisję Wyborczą (FEC) pokazują, że organizacja Georgea Sorosa Super PAC Soros -Democracy PAC przekazała agendzie ds. wyborów największej biznesowej korporacji Planned Parenthood Votes (PPV) co najmniej 2.545.454,55 dolarów. PAC to skrót oznaczający Komitet Akcji Politycznej.

Według Influence Watch grupa PAC, powiązana z Planned Parenthood, przekazała pieniądze na kampanię kandydatom popierającym aborcję. Dane zaprezentowane przez serwis internetowy Human Life International-Polska wskazują, że do tej pory fundusze te przekroczyły sumę 10 863 121 dolarów całkowitych wydatków na wybory federalne w 2020 roku. Oznacza to, że pieniądze od Democracy PAC Sorosa stanowiły 23% wydatków w całym cyklu wyborczym w 2020 roku.

Na wybory federalne w USA Soros uruchomił Democracy PAC już w 2019 roku z początkowym funduszem wysokości 5,1 miliona dolarów. Było jasne, że jest gotów wydać dużo pieniędzy dla promowania swoich kandydatów w wyborach w 2020 roku – podał Politico. Od tego czasu Komitet Akcji Politycznej (PAC) otrzymał miliony dolarów także od innej grupy Sorosa: Fund for Policy Reform (Fundacja ds. Reform Politycznych).

Pieniądze od Soros PAC otrzymała także inna proaborcyjna grupa polityczna – Radykalny Fundusz Wolności NARAL.

Soros nie jest jedynym liberalnym miliarderem, który przekazywał duże fundusze na wsparcie działań proaborcyjnych. Również właściciel Bloomberg News, Michael Bloomberg, przekazał Planned Parenthood Votes (PPV) aż 4 miliony dolarów na kampanię wyborczą w 2020 roku.

Źródło: www.hli.org.pl
By | 2021-01-31T07:47:30+01:00 niedziela, 31 stycznia 2021|Prawo i polityka, Wszystkie|

About the Author:

Facebook